23 Temmuz 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

"Sevdiğimiz için gerçekleri ve doğruyu söyleyip, uyarıda bulunuyoruz, ama..."

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesindeki Dini Kavramlar Sözlüğü’nde, "İslâm hukukçularınca bulûğ çağının alt sınırı, erkekler için 12, kızlar için 9 yaş olarak belirlenmiştir” ifadelerinin yer almasının ardından başlayan tartışmaya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de farklı bir bakış açısıyla katıldı. 

“Diyanet evliliğin, (YılmazBüyükerşen bilimin yolunu açıyor” sloganını kullanan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 9-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar için kentteki Masal Şatosu, Hayvanat Bahçesi ve Bilim-Deney Merkezi’ni 6-7 Ocak tarihlerinde ücretsiz yaptı. 

 

"Çocukları koruyup, kollayan, eğlendirirken öğreten, mutlu eden güzel günleri görelim!"

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Sevgili çocuklar, kıymetli ebeveynler 6-7 Ocak tarihlerinde 9-12 yaş aralığındaki çocuklarımıza Masal Şatomuz, Bilim Deney Merkezimiz ve Hayvanat Bahçemizin girişleri ücretsizdir. Bu güzel havada sizleri Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkımıza bekliyoruz. #ÇocuklarımızKıymetlimizdir” ifadeleri paylaşıldı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen de kişisel Twitter hesabından yaptığı duyuruda, "Çocukları koruyup, kollayan, daima gülümseten, eğlendirirken öğreten, öğretirken mutlu eden güzel günleri görelim! Dileklerimizi paylaşan herkesi bugün ve yarın Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkımıza bekliyoruz. #ÇocuklarımızKıymetlimizdir” dedi. 

yukarı çık