Kamudaki Teknik Personel Meslek Kanunu ve Adil Ücret Talep Ediyor

Haklarını arayan Teknik Personeller, sosyal medyada kurdukları platformlar ve teknik personel sendikası aracılığıyla seslerini yetkililere duyurabilmek için mücadele ediyorlar.

YAŞAM 27.06.2024, 12:18
Kamudaki Teknik Personel Meslek Kanunu ve Adil Ücret Talep Ediyor

Kamuda görev yapan mühendis, mimar ve tüm teknik personel, mesleklerinin itibarsızlaştırılmasından ve adil ücret alamamalarından dolayı şikayetçi. Teknik Hizmet Sınıfına tabi olarak görev yapan memurlar, meslek kanunu ile emekliliğe de yansıyacak bir hak kazanımı beklentisi içindeler.

Aldıkları teknik sorumluluğun diğer mesleklere oranla çok fazla olduğunu belirten teknik personeller, kamunun yatırımlarına imzaları ile hayat verdiklerini vurguluyorlar.

Haklarını arayan Teknik Personeller, sosyal medyada kurdukları platformlar ve teknik personel sendikası aracılığıyla seslerini yetkililere duyurabilmek için mücadele ediyorlar. Bu meslek grupları, denklikleri olan diğer mesleklerle aralarındaki farkın giderek arttığını, çalışma barışını bozan bu dengesizliğin giderilmesi için ek göstergelerinde bir düzenleme yapılmadığını ve maaşlarına ilave hiçbir ek ödeme yapılmamasından dolayı geçim sıkıntısı yaşadıklarını ifade ediyorlar.

Teknik Personel Sendikası, yetkililerle görüşmeler yapmak suretiyle meslek kanunu çıkarılması için çaba sarf ediyor. Meslek Kanunu ile Teknik Personelin “çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri ücretleri alabilmeleri ve emeklilikte de bu hakların devam etmesi”amaçlanıyor. Teknik Personel, bu haklı mücadelelerinde kamuoyunun desteğini bekliyor ve adaletli bir düzenleme yapılana kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtiyorlar.

Yorumlar (4)
engd 3 hafta önce
Teşekkürler #TeknikPersonel çığlığını duyup bize tercüman oldugunuz için
Kamu Mimarı Büşra 3 hafta önce
Çok teşekkür ediyoruz.
CML 3 hafta önce
Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz
Dercan 3 hafta önce
Teşekkür ediyoruz
Haklı mücadelemize kayıtsız kalmadığınız için..