TBMM Başkanvekili Haydar Akar'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vekil Haberleri 29.10.2022, 13:25 29.10.2022, 14:19
TBMM Başkanvekili Haydar Akar'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İşte  TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın o açıklaması:
Büyük Önder Atatürk, Türk Milleti’nin karakterine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’’ diyerek Cumhuriyet’i ilan etmiş ve Cumhuriyet, 99 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.


Cumhuriyet’in kuruluşuyla, toplum ümmetten ulusa, bireyler de kuldan yurttaş konumuna yükseltmiştir. 29 Ekim 1923’te gerçekleştirilen devrim bu nedenle sadece bir rejim ve sistem değişikliği değil aynı zamanda yeni bir felsefi kabul ve buna bağlı bir aydınlatma devrimidir.29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, bir aydınlanmanın ve özetle bir halkın mucizesinin yıldönümüdür.
Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Bunun bilinciyle, bizlere parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş ve ulusal bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz.


Bu duygu ve inançla 99.Yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Yaşasın Cumhuriyet!

Yorumlar (0)