24 Mart 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Sertel açıkladı, bayrak yeniden dikildi

Sertel açıkladı, bayrak yeniden dikildi

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, önceki gün Meclis’te “3, 9, 10 ve 15 Ekim’de yapılan resmi yazışmalarda Basmane Polis Merkezi Amirliği’nin bayrak direği talebinin reddedildiği resmi belgelere yansımış. Önce hastanelerde ameliyat krizi şimdi de bayrak direği krizi. Sağlıktan tasarruf olmayacağı gibi bayrağımızdan da tasarruf olmaz. Bayrağımız en güzel yerde dalgalanmalı. Bu iç acıtıcı duruma son verilmeli. Polis merkezinin önünde şuan Türk bayrağı yok. Madem ödenek yok İçişleri Bakanı müsaade etsin ben alayım. Cuma günü gidip dikilmesini sağlayayım” şeklinde konuşma yapmıştı.

Sertel’in Meclis’teki konuşmasının ardından harekete geçen yetkililer dün Basmane Polis Merkezi Amirliği önüne bayrak direğini dikerek, Türk bayrağını göndere çekti.

Bayrağın dikilmesini haber alan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Meclis’te yeniden söz alarak, “Madem benim sözümü dinleyerek benim dikmeme müsaade etmeden bayrağı hemen diktiniz. O zaman seçim öncesinde öğretmenlere, polislere verdiğiniz 3600 ek gösterge sözünüzü de yerine getirmenizi istiyorum. Bu ayıba son vererek bayrağımızı yeniden dikenlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

NE OLMUŞTU?

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nden resmi bir yazıyla bayrak direği talep eden Basmane Polis Merkezi amirliğine verilen cevapta, “İlgili yazı ile Basmane Polis Merkezi Amirliği binasının hizmete açılması sebebiyle bayrak direğine ihtiyaç duyulduğu bildirilmiştir. Bahse konu talebe ilişkin Şube Müdürlüğümüz ödenek kaleminde yeterli ödenek bulunmadığından dolayı talebiniz karşılanamamaktadır. Ödenek kalemine önümüzdeki dönemde aktarılacak ödeneklerden kalan ödenek olması durumunda talebiniz değerlendirilecektir” denilerek bayrak direği alınmamıştı.

yukarı çık