banner288

Mustafa ADIGÜZEL bir yandan sahada bir yandan şehitlerle ilgileniyor

Hakkari’de ihmal nedeniyle donarak şehit olan Sözleşmeli Er Mehmet Ali Korkmaz az kalsın kalp krizi geçirdi denilerek şehit sayılmıyordu.

banner287
Mustafa ADIGÜZEL bir yandan sahada bir yandan şehitlerle ilgileniyor

Hakkari’de ihmal nedeniyle donarak şehit olan Sözleşmeli Er Mehmet Ali Korkmaz az kalsın kalp krizi geçirdi denilerek şehit sayılmıyordu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa ADIGÜZEL, Ordu’da kar kış demeden çalışırken kendisine bu konuyla ilgili gelen şikâyetle birebir ilgilendi.

Şehit Er Korkmaz’ın olay yeri raporunda kalp krizi olarak kayıtlara düşülerek ŞEHİTLİK VERİLMEDEN normal bir cenaze töreni ile Ankara Sincan’da toprağa verildiğini öğrenen ADIGÜZEL, gerekli girişimlerde bulundu ve ŞEHİTLİK VERİLMESİNİ ve cenazesinin şehitliğe alınmasını sağladı.

Daha önce sözleşmeli erlerin sorunları ile ilgili Meclis’te bir araştırma önergesi veren ADIGÜZEL, konuyla ilgili şunları ekledi: “Bu konuyla ilgilenmeyi sürdüreceğim. Sözleşmeli erler için bugüne kadarki girişimlerimizin ne kadar haklı olduğunu gösteren bir örnek. Sözleşmeli erlerin ikinci sınıf asker sayılmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu aslan parçası evladımız, babasını çok daha önce kaybetmiş, bir kardeşi ve annesine bakan bir delikanlı. Ailesi de oldukça kötü durumdadır. İlerleyen günlerde SÖZPER-DER tarafından aile adına açılacak bir yardım hesabına tüm halkımızın katılımı için de çaba göstereceğiz.”

ADIGÜZEL BUGÜN KABADÜZ VE ALTINORDU ATA SANAYİİNDE

Bir yandan seçim çalışmalarını son hız sürdüren ADIGÜZEL, dün kar altındaki Gürgentepe ve ardından Altınordu’da gerçekleştirdiği çalışmaların ardından bugün de Kabadüz’de ve Altınordu Ata Sanayiinde çalışmalar sürdürecek.

Kabadüz’de İyi Parti'den Millet İttifakı adayı Mehmet Yılmaz'la birlikte Belediye Başkanı Yener Kaya ve Kabadüz Kaymakamını ziyaret eden ADIGÜZEL, Mehmet Yılmaz'la birlikte seçim çalışmaları yaptı.

Milletvekilliğinde de yapıcı tarzı, sorunları sadece dile getiren değil çözüm üreten tavrı ile bilinen Ordu Büyükşehir Adayı, bu tavrını seçim sürecinde de sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER