KAYSERİLİ ESNAF:AĞZIMIZI AÇSAK YA VATAN HAİNİSİN YA DA FETÖCÜSÜN! HİÇ Mİ DERDİMİZİ ANLATAMAYACAĞIZ

banner598

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, parti yöneticileriyle birlikte ilçe ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Vekil Haberleri 07.08.2022, 11:16
KAYSERİLİ ESNAF:AĞZIMIZI AÇSAK YA VATAN HAİNİSİN YA DA FETÖCÜSÜN! HİÇ Mİ DERDİMİZİ ANLATAMAYACAĞIZ

Meclisin tatile girmesiyle birlikte çalışmalarına ara vermeden devam eden Ataş’a ziyaretlerinde dert yanan vatandaşların, esnafların  isyanı dikkat çekti. Kadın bir esnaf Ataş’a, yaşadığı ekonomik sıkıntıları dolan gözlerle anlatarak, ‘’Böyle bir şeyi yeni gördüm, dükkanda mal yok, satış yok, borcun içindeyim. 5 tane zenginin elindeyiz. Sömürge  gibi bir şey bu. Çok adaletsizlik var’’ ifadelerini kullandı.  

Fırıncılık yapan bir esnaf ise başından geçen düşündürücü bir olayı anlattı. Esnaf, ‘’Geçen gün AK Parti milletvekili gelecekmiş belediyeden beni arıyorlar; ‘aman bir şey deme vekile’ Derdimi anlatamayacaksam niye geliyor? Beni ziyarete gelmesin o zaman’’ dedi. 

Ziyaretlerde bir diğer esnafın  Milletvekili Ataş’a, yaşadığı sıkıntıları anlatırken cebini işaret ederek, ‘’Milletin cebiyle kim oynarsa gider, milletin cebiyle oynamayacaksın’’ demesi dikkat çekerken, bazı vatandaşlar da ilçelerde de artan kira fiyatlarından yakındı.

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, beraberindeki İl Başkanı Sebati Ataman, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel ve parti yöneticileriyle ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Akkışla, Sarıoğlan ve sonrasında Bünyan ve Yeşilhisar’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren, vatandaşlarla bir araya gelen Ataş, mevcut tablodan yana dert yanan vatandaşları dinledi. 

İl Başkanımız Sebati Ataman ve yöneticilerimizle Sarıoğlan, Akkışla ilçeleri sonrasında Bünyan ile Yeşilhisar ilçelerini de ziyaret ettiklerini dile getiren Ataş, parti teşkilatları ile görüş alışverişinde bulunduktan sonra vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Ataş, ‘’Tüm ilçe başkanlarımıza yönetimlerine teşekkür ediyorum. Yine Bünyan ve Yeşilhisar’da da teşkilatımızı ziyaret ettik. Partimizin çalışmaları ve ülke gündemi üzerine sohbet ettik. Bünyan İlçe Başkanımız Erhan Özhan’a, Yeşilhisar İlçe Başkanımız Ömer Semerci’ye ve değerli yönetimlerine teşekkür ediyorum’’ dedi. 

NEREYE GİTSEKİ AYNI DERTLER, VATANDAŞ BUNALMIŞ DURUMDA

İlçe ziyaretlerinde esnafları ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet ettiklerini kaydeden Ataş, ‘’Nereye gitsek aynı dertler. Vatandaş artık bunalmış durumda. AKP’ye büyük tepki var. Millet yaşanılan bu sıkıntıların hesabını sormak için sandığı bekliyor. Yıllardır oyalayan, algıdan başka bir icraat ortaya koyamayan bu iktidar, hemşerilerimizi içinden çıkamayacakları hallere sürüklemeye devam ediyor.  

ADALETİN GELECEĞİ İYİLERİN İKTİDARINA AZ KALDI

‘’Vatandaşların sorunları çok ama çözüme az kaldı’’ diyen Ataş,  ‘’Bu her alanda yaşanan kötü günler bitecek, iyi günler gelecek. AKP yüzünden sorunların her geçen gün de daha da arttığını biliyoruz. Vatandaşımız bilsin ki, sorunlar çok olsa da sorunların tamamen çözüleceği, adaletin geleceği iyilerin iktidarına az kaldı’’ şeklinde konuştu.  

Diğer yandan Milletvekili Ataş’ın, ilçe ziyaretleri sırasında esnafların ve vatandaşların yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatırken, yaptıkları açıklamalar ve iktidara yönelik tepkileri dikkat çekti. 

İLK DEFA OY KULLANACAĞINI BELİRTEN GENÇ ESNAF: ZAMLARDAN DOLAYI BİZİ SUÇLAYAN VAR. ÇOK ŞÜKÜR BU SEÇİM OY KULLANACAĞIZ!

Ziyaretleri sırasında fotoğrafçılık işiyle uğraşan genç bir esnaf, Ataş ve beraberindekilere artan maliyetleri anlatırken, vatandaşların zamlardan dolayı kendilerini suçlar hale geldiklerini söyledi. Esnaf, ‘’Bazı vatandaşlar ‘4 tane vesikalık 40-50 lira olur mu?’ diyor. Vatandaş zamlardan dolayı bizi suçluyor. Daha önce 60-70 liraya aldığımız boya şimdi olmuş 400 lira’’ diye konuştu. Ekonomik sıkıntılara tepki gösteren genç esnafın ‘’Çok şükür seçimde oy kullanacağız’’ sözleri de dikkat çekti 

Milletvekili Ataş ve beraberindeki partililerin Bünyan ilçe ziyaretlerinde yaşanan ekonomik sıkıntılara isyan eden kadın bir esnafın yaşadıklarını zorlukları gözleri dolarak anlatması da dikkat çekti.

KADIN ESNAF YAŞADIĞI EKONOMİK SIKINTILARI DOLAN GÖZLERİYLE ANLATTI! BÖYLE BİR ŞEYİ YENİ GÖRDÜM, BORCUN İÇİNDEYİM, DÜKKANDA MAL YOK, SATIŞ YOK…

Sorunları anlatırken gözleri dolan kadın esnaf, 3-5 yerden maaş alan AKP’li bürokratlara ve yaşanan adaletsizliklere isyan etti. Esnaf, iktidara yönelik tepkisinde şunları söyledi: ‘’Yetim maaşıma tenezzül eden bir yöneticiden hangi adaleti beklersin? Sattığım 20 ekmekle Bağkur. 2400 lira olmuş Bağkur, onla mı yatıracağım? 72 bin lira borcun içindeyim. Şu anda ne var ki vatandaşa veresiye de vereceğim. 4 tane peçeteyle ne veresiye vereceğim? Mal yok satacak. Satış yok.  Böyle esnaflık yeni gördüm. 20 senedir esnafım şu 4-5 senedir bocaladığımı… Yani sattığımız malı yerine koyamıyoruz. 5 tane zenginin elindeyiz. Sömürge  gibi bir şey bu.  Çok adaletsizlik var. Dükkanını kapat  evde otur, yetim maaşı al diyorlar. Benim sonum olmayacak mı?  Yetim maaşı 850 lira veriyor. 10 senelik Bağkur’um var onu yatırmayayım mı?  Baş kaldırıyorlar, inatlaşıyorlar, sonra sizin söylediğinizi yapıyor ve kendi yapmış gibi şakşaklıyorlar. Vatandaş bunu görmüyor mu?’’

ÇÖZÜM SANDIK!

Milletvekili Dursun Ataş da çözümün sandık olduğuna vurgu yaparak, ‘’Artık sandığı milletin önüne getirmeliler. Peşkeş çektiklerini, yandaşlara aktardıklarını kapat, israfı, lüksü, şatafatı bitir, vergileri hafiflet, adaleti getir,  vatandaş en azından nefes alır. Türkiye en azından normale döner’’ şeklinde konuştu. 

AK PARTİLİ VEKİLİN ZİYARETİ ÖNCESİ BENİ BELEDİYEDEN ARIYORLAR, AMAN BİR ŞEY DEME DİYE!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş ve beraberindeki partililerin Bünyan ilçe ziyaretlerinde Fırıncı esnafının AKP’li bir Milletvekilinin ilçeye yapacağı ziyaret öncesinde telefonla belediyeden aranıp, uyarıldığını söylemesi de akıllarda soru işaretleri bıraktı. Herkes gibi zamlardan, girdi maliyetlerinden, düşen alım gücünden, kısacası ekonomiden dert yanan fırıncı esnafı, tepkisinde şu ifadeleri kullandı: Toz şeker alamıyorum. Bunun yanında son bir senedir bir yolu yapamadılar. İki ay iş yapamadık bu yüzden. Dört defa yol deşildi. Milli servet, yazık, günah. Asfalt yapıyorlar, sonra su borusu döşüyorlar, sonra yine asfalt , sonra yine asfalt söküyorlar kanalizasyon yapıyorlar, kapatıyorlar, yine söküyorlar doğalgaz yapıyorlar. Geçen sene 560 liraya aldığımız odun şimdi 2400 lira. Odundaki artışa göre değerlendirdiğimiz de geçen sene ekmek 1.5 liraydı, yüzde 300 zam geldiğinde 6 lira olması lazım. 6 liraya ekmek satsak vatandaş nasıl yiyecek? Her şeyi laylaylom gösteriyorlar, ama hiçbir şey laylaylom değil. Geçen gün AK Parti milletvekili gelecekmiş belediyeden beni arıyorlar; ‘aman bir şey deme vekile’ Derdimi anlatamayacaksam niye geliyor? Beni ziyarete gelmesin o zaman. Beni belediyeden arıyor ki…Ben lafımı çekmem. Perişan ettiler bizi. Aman bir şey deme. Niye demeyeceğim? Benim derdimi dinlemeyecekse, gelmesin. Yazık, günah.’’

AĞZIMIZI AÇSAK YA VATAN HAİNİSİN YA DA FETÖCÜSÜN! HİÇ Mİ DERDİMİZİ ANLATAMAYACAĞIZ?

Fırıncı esnafı tepkisinde ayrıca ‘’Ağzımızı açıp bir şey diyemiyoruz. Ağzımızı açsak ya vatan hainisin ya Fetöcüsün. O şekilde hitap ediyorlar. Eleştiremiyoruz. Geçen yaşlı biri bana ‘bir şey söyle de göreyim’ diyor. Hemen gidip, şikayet edecek. Hiç mi eleştirmeyeceğiz, derdimizi anlatamayacağız. Hemen fişleniyorsun. Yağ geçen sene 47,5 liraydı, şu anda 160 lira. Yüzde 200, yüzde 300 zam, ama enflasyon yüzde 78. Bu nedir ya. Konuşacak söyleyecek çok şey var’’ dedi. 

MİLLETİN CEBİYLE KİM OYNARSA GİDER

Yine ziyaretlerde bir esnaf da cebini işaret ederek,  ‘’Milletin cebiyle kim oynarsa gider. 50 sene evvel Kıbrıs Fatihi gittiyse, milletin cebiyle oynamayacaksın’’ifadelerini kullandı.

İLÇELERDE DE KİRALAR YÜKSEK! KİRALIK EV BULUNAMIYOR

Ziyaretlerde yine bazı vatandaşlar artan konut fiyatları ve afaki kira artışlarına tepki gösterdi. Vatandaşlar, ‘’Kiralar yüksek, ilçeye gelen memurlar kalacak ev bulunamıyor. Kiralar çok pahalı’’ diyerek, bu konuda yaşanan sıkıntılara işaret etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?