İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞULU: GENÇLER YOKSULLUĞUN KISKACINDA  

Kabukcuoğlu, “Hükûmet her ağzını açtığında gençlerden veya üniversiteye devam eden 8,5 milyon nüfustan bahsetmektedir. Ülkemizde her 2 gençten 1'i yoksulluk riskiyle karşı karşıyadır. Her 3 gençten 1'i ne işte ne de okulda, her 3 gençten 1'i iş arıyor yani gençlerimizin üçte 2'si boşta diyebiliriz.     Üretken olması gereken genç, bu Hükûmetçe tüketici hâline getirildi. Genç, içi içini yiyerek ömrünü geçiriyor.” dedi

Vekil Haberleri 21.04.2022, 14:12
İYİ PARTİLİ KABUKCUOĞULU: GENÇLER YOKSULLUĞUN KISKACINDA  


İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu tarafından “Genç yoksulluğunun döngüsel bir sorun hâline gelmesinin önüne geçilmesi ve gençleri yoksulluk kıskacından kurtaracak, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak gerekli tedbirlerin alınması amacıyla” Meclis Başkanlığına sunulan önerge AK Parti ve MHP'nin oyları ile reddedildi.


Gençlerimiz İçi İçini Yiyerek Ömür Geçiriyor

 Her yaş grubunu farklı açılardan etkileyen yoksulluğun, şüphesiz ki geleceğin mimarları olarak görülen gençlerin geleceğine mal olduğunu ve ülkemizi derinden etkilediğini söyleyen Kabukcuoğlu, “Hükûmet her ağzını açtığında gençlerden veya üniversiteye devam eden 8,5 milyon nüfustan bahsetmektedir. Ülkemizde her 2 gençten 1'i yoksulluk riskiyle karşı karşıyadır. Her 3 gençten 1'i ne işte ne de okulda, her 3 gençten 1'i iş arıyor yani gençlerimizin üçte 2'si boşta diyebiliriz. Üretken olması gereken genç, bu Hükûmetçe tüketici hâline getirildi. Genç, içi içini yiyerek ömrünü geçiriyor.” dedi


Hükümete Türk Gençliğine Gelecek Borçlu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Gençler İçin Gençlerle Beraber toplantılarında gençlerin sorunlarını dinlediğini ve not aldığı acilen çözüm getirilmesi gereken Gençlerin bu  sorunlarını Grup Toplantılarında hükümet başta olmak üzere kamuoyu ile paylaşmasının son derece önemli olduğunun altını çizen Kabukcuoğlu, “ bu toplantıların birinde 24 yaşındaki yazılım mühendisi bir gencimiz şöyle diyor; Bu Hükûmet Türk gençliğine bir gençlik borçlu çünkü hiçbir genç burada hayallerine kavuşamadı, amaçlarına ulaşamadı; bir adım atmaya çalışırken iki adım geriye çekildi. Türkiye'de öğrenci olmak gerçekten Survivor gibi, her gün hayatta kalmaya çalışıyorsun, inanılmaz sorunların var. 'Gençler eğer imkânı varsa yurt dışına çıkmalı, yurt dışını görmeli, diyorlar. Yani böyle bir ekonomik durumda, böyle bir açıklama çok absürt bir açıklamadır. Bence, şu an, Türk gencinin yurt dışına en yakın olduğu nokta, havalimanlarındaki 'dış hatlar' yazısının önünde çekilen fotoğraf yani en fazla oraya gidebilir bir Türk genci.” 


Yoksul Vatandaşlarımızın Yarısı Genç
Gençlerin yoksulluktan kurtarılması için İYİ Parti’nin projeleri olduğuna dikkat çeken İYİ Partili Kabukcuoğlu konuşmasına şöyle devam etti:”  İktidarımızda iyi yaşam geliri modelimiz devreye girecek. 18-26 yaş arasında, okusun okumasın, çalışsın çalışmasın her gencimize ayda bin lira destek verilecek. Genel Başkanımızın belirttiği gibi maalesef ülkemizdeki yoksul vatandaşlarımızın yarısı 25 yaşın altında. Bir başka deyişle "İş var, sen beğenmiyorsun." ya da "Telefonunu çıkar, göreyim." mobbingine maruz kalan gençlerimizin çoğu yoksul.”
 

Yorumlar (0)