İYİ Partili Dikbayır, Veteriner Fakültelerini son sınıf öğrencilerine asgari ücret verilmemesini Meclis gündemine taşıdı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle Meclise soru önergesi sundu. 

Vekil Haberleri 26.07.2022, 14:51 26.07.2022, 14:58
İYİ Partili Dikbayır, Veteriner Fakültelerini son sınıf öğrencilerine asgari ücret verilmemesini Meclis gündemine taşıdı

"Anlam veremiyoruz" 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekil Ümit Dikbayır, Meclise sunduğu yazılı soru önergesinde: "Bakanlar Kurulu'nda ele alınan; Devlete bağlı Tıp Fakültesi ve Diş Hekimleri Fakültesinde son sınıf öğrencilerine asgari ücret verilmesi kararı Cumhurbaşkani tarafından açıklanmıştır. Bu kararı tabiki destekliyoruz. Ancak Veteriner Hekim Fakültelerinin kapsam dışı tutulmasına anlam veremiyoruz" diye belirtti. 

Üvey evlat 

Dikbayır: "Veterinerlik Fakültelerinin son sınıf öğrencileri "intörn" yani ön hekim sıfatı taşımaktadır. Ve  bu sıfat paramedikal meslek grupları yani sağlık çalışanı tüm meslek mensubu adayları verilmektedir. Bu durum tüm dünyada geçerlidir. 

Buna göre; 

1- Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakülteleri için alınan bu karar ne zaman uygulanacaktır? 

2- Üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünen Veteriner Hekim adaylarımız için bir düzenleme düşünülmektemidir?" diye iafade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?