İYİ PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLİ AYHAN EREL’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

banner604

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yazılı mesaj yayımladı.

Vekil Haberleri 30.08.2022, 11:08
İYİ PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLİ AYHAN EREL’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

Yayımladığı mesajda birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Erel, başta Aksaraylılar olmak üzere; tüm Türkiye’nin bayramını kutlayıp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla , rahmetle andığını belirtti.

EREL’in yazılı mesajında şu ifadeler görüldü:

Şanlı Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos zaferinin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz. 

Kurtuluş savaşı yıllarında binbir zorlukla yakılan bağımsızlık meşalesi, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, milletimizin kararlılığı ile 30 Ağustos'ta  şanlı bir zaferle taçlanmıştır. 

Kahraman Türk Milleti bu zaferle kendisini tarih sahnesinden indirmek isteyen hasımlarına asla unutulamayacak bir ders vermiş; özgürlüğünden ödün vermeyeceğini yedi cihana kabul ettirmiştir. 

Türk topraklarını istila etmek isteyenler , kahraman Türk milletinin gücü karşısında dayanamamış,  diz çöktürülmüş, cennet vatanımızdan , asla geri dönmemek üzere def edilmiştir. 

Aziz Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de istiklâl ve istikbali için canını vermeye hazırdır.

Yaşadığımız her türlü zorluğa rağmen ; bu güzel günde, bu bayramda bir arada olmalı ve vatanımıza, bayrağımıza, şanlı tarihimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. 

Türk milleti her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce ve bilince sahiptir. 

Bu duygu ve düşüncelerle ; Aksarayımızın , güzel ülkemizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?