banner226

Hediye Limuzinlerde Son Durum: 5 Yaşındaki Limuzini de Satıyorlar

Uzun süredir Erdoğan’a hediye edilen araçları araştıran CHP’li Mahmut Tanal, 2004 model Hyundai marka limuzinin 41 bin 500 TL’ye satıldığını kamuoyuna duyurmuştu. 2014 model Proton Perdana limuzinin satış süreci de başladı.

Hediye Limuzinlerde Son Durum: 5 Yaşındaki Limuzini de Satıyorlar

Başbakanlık koltuğunda oturduğu 2004 yılında Hyundai firması tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilen ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredilen 2004 model 06 AN… plakalı limuzinin ihaleyle 41 bin 500 TL’ye satıldığı bilgisini kamuoyuyla paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, girişimleri sonucu Milli Emlak’a devredilen bir diğer araç olduğunu öğrendiği 06 GA… plakalı 2014 model Proton Perdana limuzinin satış sürecini de yakın takibe aldı.

Söz konusu 2014 model limuzinin Erdoğan’a hediye edilen araçlardan biri olup olmadığı tam olarak bilinmezken, CHP’li vekil Mahmut Tanal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Bilgi Edinme dilekçesiyle başvurarak, 5 yaşındaki limuzinin hangi gerekçeyle satılmak istendiğini sordu.

BAKAN YARDIMCISI: TASFİYESİ UYGUN GÖRÜLDÜ

İhale sürecine ilişkin bilgi talep eden Tanal’a cevap veren Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, “Kapatılan Başbakanlık Merkez Teşkilatı tarafından Ankara Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’na teslim edilen 06 GA… plakalı 2014 model Proton Perdana Limuzin aracın, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden alınan 06.01.2020 tarih ve 2299 sayılı yazı ile 140 sıra sayılı Milli Emlak Genel Tebliği uyarınca tasfiyesinin uygun görüldüğünü, tasfiye işlemlerinin devam ettiğini” söyledi.

Söz konusu aracın trafikten çekilmesine müteakip ihaleyle satış işlemlerine başlanılacağını bildiren Bakan Yardımcısı Demirtaş, “Satışa ilişkin ilanlar Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzün internet sitesi, ile Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün internet sitesinde ve Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ilan panosunda, ayrıca 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 17. Maddesinin 1/a fıkrası uyarınca ilan edilerek duyurulacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER