17 Şubat 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

GÜZELMANSUR’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

GÜZELMANSUR’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerin çalışma ve yaşam koşullarının hak ettikleri düzeye çıkarılması gerektiğinin altını çizen Güzelmansur sözlerine şöyle devam etti: “Çağdaşlaşmanın, gelişmenin ve baş döndürücü hızla değişen dünya koşullarına ayak uydurmanın temel unsuru eğitimdir. Eğitimin baş aktörleri de öğretmenlerdir. Bu nedenle öğretmenlerimizin çalışma ve yaşam koşullarının hak ettikleri düzeye çıkarılması elzemdir.”

CHP’nin temel hedeflerinden birinin de, öğretmenliği Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki gibi en saygın mesleklerden biri haline getirmek olduğunu söyleyen Güzelmansur “CHP iktidarında Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu çıkaracağız. Öğretmen yetiştirme, ilk atama, yer değiştirme, görevde yükselme, mali ve sosyal haklar gibi öğretmenlikle ilgili tüm konu ve sorunları bu Kanun ile çözüme kavuşturacağız. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere 1 maaş ikramiye vereceğiz. Ayrıca öğretmenlere 3600 ek gösterge hakkı tanıyacağız” dedi.

Güzelmansur mesajına şu sözlerle son verdi: “Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor; kalkınmanın ve demokrasinin güvencesi olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

 

yukarı çık