15 Kasım 2018, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ VELİ AĞBABA:DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

CHP'Lİ VELİ AĞBABA:DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’ün ölüm yıldönümünde Atatürk’e defalarca hakaret eden Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret etmesini sert sözlerle eleştirdi. Ağbaba, “Örgütlü bir Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı ile karşı karşıyayız. Bir gün bir ilkokul öğretmeninin paylaşımında, bir gün yandaş bir gazetecinin kaleminde, bir gün bir milletvekilinin dilinde, bir gün de Diyanet İşleri Başkanının ziyaretinde bu düşmanlığı  görüyoruz” dedi.

NEDEN CUMA NAMAZINDA ‘ATATÜRK’ DENİLMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Veli Ağbaba yazılı açıklamasında; “Türkiye, Cuma Hutbesi’nde Atatürk isminin anılmamasını tartışırken,bunun sebebi sonraki saatlerde ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanı’nın, AKP'ye yakınlığıyla bilinen "Keşke Yunan galip gelseydi”,  “Vasiyetimdir.Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin”, “10 Kasım'da saat 09:05'te kenefe (tuvalete) gidin" Atatürk heykellerini kastederek “Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” diyen fesli meczup Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret ettiği, kitap hediye ettiği, uzun uzun sohbet ettiği ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ‘HOCAM’ DER ELİNİ ÖPERSE…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın bu ziyareti ile kendisini o makama atayanlara mesaj verdiğini belirten Ağbaba, “Ulusumuzun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü arifesinde gerçekleşen bu ziyaret,  AKP’nin Türkiye’yi getirdiği yerin özetidir. Cumhurbaşkanı ‘Hocam’ diyerek elini öperse, Diyanet İşleri Başkanı da Atatürk’ün ölüm yıldönümünde Atatürk düşmanını ziyaret eder. Bu ziyaret, AKP zihniyetinin dışa vurumudur. Böyle bir kişiyi Diyanet İşleri Başkanı yapanlar bu suça ortaktır. Diyanet işleri başkanı derhal istifa etmelidir. Kendisi istifa etmiyorsa gecikmeden görevden alınmalıdır. Diyanet İşleri Başkanı, Atatürk’e ihanet başkanı olmuştur. 1 dakika bile o görevde kalmamalıdır.”dedi.

BAYRAKLI
yukarı çık