CHP’li Tutdere: 'Elinizi milletin cebinden çekin!'

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere elektrik ve doğalgaz tarifelerine yapılan fahiş zamlara tepki göstererek konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Vekil Haberleri 02.01.2022, 11:23 02.01.2022, 11:37
CHP’li Tutdere: 'Elinizi milletin cebinden çekin!'

Başkanlık Divanı Üyesi Tutdere yaptığı açıklamada yapılan zamların iğneden ipliğe her şeyin fiyatını daha da yükselteceğini, elektrik zamlarının ise özellikle elektrik enerjisiyle tarımsal sulama yapan çiftçileri mağdur edeceğine vurgu yaptı.

İktidarın Zam Yağmuru Vatandaşı Canından Bezdirdi

Resmi gazetede yayımlanan zam kararlarının ardından asgari ücret zammının henüz uygulanmadan eridiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Şahsım iktidarı yaptığı zamlarla asgari ücreti eritti. Şahsım iktidarı uygulamaya çalıştığı tutarsız ekonomi politikalarıyla yurttaşlarımızın belini bükmeye, ekonomik krizi daha da derinleştirmeye devam ediyor. Çiftçimiz, köylümüz, işçimiz, memurumuz, emeklimiz, esnafımız, sanayicimiz şahsım iktidarının zamları karşısında canından bezdi.” dedi.

Elektirik Zammı Çiftçilerimizi Çarpacak

Sanayi doğalgazına yapılan zammın ürün fiyatlarını yükselteceğini, elektriğe yapılan zamdan ise en çok çiftçilerin etkileneceğine vurgu yapan Tutdere, “Yeni yıla girdiğimiz ilk dakikalarda şahsım iktidarı doğalgazda mesken tarifesine yüzde 25, sanayi aboneleri için ise yüzde 50; elektrikte ise 150 kilowatt saat altındaki tarifelere yüzde 50, 150 kilowatt saatin üzerindeki tarifelere de yüzde 125 oranında zam yaptı. Sanayi doğalgazına yapılan üst üste zamlar iğneden ipliğe her şeyin fiyatını daha da artıracaktır. Elektriğe yapılan zamlar ise maalesef en çok çiftçilerimizi etkileyecek. Özellikle elektrik enerjisiyle tarımsal sulama yapan çiftçilerimiz bu zamlar nedeniyle üretim yapamayacak hale gelecek.” ifadelerini kullandı.

AKP İktidarı Milletimizi Gerçekten Seviyorsa Sandığı Halkın Önüne Getirmelidir

AKP iktidarının bir an önce sandığı halkın önüne getirerek halkın hakemliğine başvurması gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Akp iktidarı bu zam politikaları ile yurttaşlarımızın cebindeki son kuruşa göz dikmeye, halkımızın emeğini sömürmeye, hayallerini elinden çalmaya devam edecek. Ülkenin kurtuluşu sandıktan geçmektedir. Halkımızın hayallerini çalan, ekmeğine göz diken AKP iktidarının yapması gereken tek bir şey kaldı o da halkımızın önüne sandığı getirmektir. AKP iktidarı bu milleti gerçekten seviyorsa yapacağı tek şey sandığı halkın önüne getirmek.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner590
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?