21 Şubat 2019, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'li Tanrıkulu Uyuşturucu Baronu ile İlişkisi Olan AKP'li İsmi sordu

CHP'li Tanrıkulu Uyuşturucu Baronu ile İlişkisi Olan AKP'li İsmi sordu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması istemi ile ''Uyuşturucu baronu ile ilişkisi bulunan söz konusu Eski Milletvekilinin AKP’li olduğu iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise, bu konuyla ilgili herhangi bir soruşturma açılmış mıdır? Açılmışsa, güncel akıbeti nedir?'' diye sordu.

''En büyük yabancı uyuşturucu baronlarından biri olduğu belirtilen ve “Suç örgütü yönetmek ve tasarlayarak kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklanan İranlı Naci Şerif Zindaşti’nin 20 Ekim günü tahliye edildiği haberleri basına yansımıştır. 5 aylık tutukluğunun ardından tahliye edilmesinin ertesi günü tekrar yakalama kararı çıkarılan Zindaşti’nin serbest bırakılmasında AKP’li Eski milletvekili olduğu iddiaları da basına yansıyan haberler arasındadır.'' ifadelerini kullanan CHP'li Tanrıkulu şu soruları yöneltti;

1.Söz konusu iddialar nedeniyle yakalanmasının ardından; İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimi tarafından Naci Şerif Zindaşti’nin aniden tahliye edilmesinin gerekçesi nedir?

2.Tahliyenin ardından HSK’nın açtığı soruşturmada Hakim, “İktidar partisinden eski milletvekili beni sürekli arayarak bu şahsın mutlaka tahliye edilmesi gerektiği yönünde telkinde ve baskıda bulundu. Devletin bu konuda bir duyarlılığı olduğunu belirtti” ifadesi göz önünde bulundurulduğunda, soruşturmada bahsi geçen Milletvekili kimdir?

3.Uyuşturucu baronu ile ilişkisi bulunan söz konusu Eski Milletvekilinin AKP’li olduğu iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise, Eski Milletvekili ile ilgili herhangi bir soruşturma açılmış mıdır? Açılmışsa, güncel akıbeti nedir?

yukarı çık