19 Şubat 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ TACETTİN BAYIR:VİCDANINIZ HİÇ SIZLAMADI MI?

CHP'Lİ TACETTİN BAYIR:VİCDANINIZ HİÇ SIZLAMADI MI?

Böylesi bir saygısızlığın daha önce benzerlerini yaşadığımız Mustafa Kemal Atatürk büstlerine yapılan saldırılardan bir farkı yoktur. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda geleceği aydınlatan akılcı ve yaratıcı düşünce yapısıyla ve fikirleriyle tüm dünyanın örnek aldığı bir önderdir.‘’ dedi.

Kahramanların Heykellerini Söküp Molozların Arasına Atamazsınız

Bu durumun saygısızlık olduğunu belirten Bayır, ‘’Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç durmadan yürüyeceğimize ant içmiş bir milletiz. Atatürk’e yapılmış bir saygısızlık; Cumhuriyet çocuklarına yapılmış bir saygısızlıktır. Atatürk’e yapılmış saygısızlık; bu vatan topraklarında Atatürk sevgisiyle yaşayan her yurttaşımıza yapılan bir saygısızlıktır Sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadele kahramanlarının heykellerini söküp molozlarına arasına terk edemezsiniz’’ dedi.

Mustafa Kemal Sevgisini Yok Edemeyeceksiniz

Planlı ve projeli bir çalışma yapılmadığı için, büyük bir becerisizlik örneği ile bu skandal görüntülerin ortaya çıktığını vurgulayan Bayır, ‘’Saray Bahçesi, projesi kapsamında bir çalışma yapılacaksa, çok öncesinden bunun planın yapılması gerekirdi. Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımızın heykellerini söküldüğünde; nerede muhafaza edileceği, korunacağı ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekirdi. Korunaklı alan dedikleri yer, molozların arası! Halkımızın tepkileri üzerine harekete geçen yetkililer, kapalı alana heykelleri taşıyorlar. Böylesi bir saygısızlık asla kabul edilemez. Unutulmamalıdır ki,  Atatürk’ün çağdaş düşünce ve fikirlerinin anlaşılmasına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk, fikirleriyle hem yurttaşlarımızın hem de tüm dünyanın örnek aldığı bir lider olarak hep var olacaktır. Sizler, bizim yüreğimizdeki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini yok edemeyeceksiniz. Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarına yapılan bu alçaklığı kınıyorum‘’ şeklinde konuştu.

HABERE AİT RESİMLER

yukarı çık