CHP’li Şaroğlu, usulsüzlük iddialarını Meclis’e taşıdı

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli’nin, Akpazar Belde Belediye Başkan Vekili ve Mazgirt eski Kaymakamı hakkındaki usulsüzlük iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Vekil Haberleri 13.09.2021, 16:40
CHP’li Şaroğlu, usulsüzlük iddialarını Meclis’e taşıdı

Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli tarafından, Mazgirt eski kaymakamı Kenan Aktaş ile Akpazar Beldesine kayyum olarak görevlendirilen Muhammed Şahin’in görevini kötüye kullanarak usulsüzlük yaptıkları yönündeki suçlamaları geçtiğimiz günlerde basında yer almıştı.

Milletvekili Şaroğlu, söz konusu iddiaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Şaroğlu, önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Tunceli’nin Mazgirt İlçe Belediye Başkanı Murat Becerikli, bir basın kuruluşuna verdiği beyanında, Mazgirt ilçesine 2017 yılında kaymakam olarak atanan Kenan Aktaş ile Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar Belde’sinin mevcut Belediye Başkan Vekili Muhammed Şahin hakkında ciddi suçlamalar içeren iddialarda bulunmuştur.

Bu iddialar arasında, Mazgirt ilçesine 2017 yılında kaymakam olarak atanan Kenan Aktaş'ın kendisine 2 milyon değerinde zırhlı araç tahsisi yaptığı ve gayri resmi işlerde kullandığı bu araçla çok büyük maddi hasara yol açan bir kazaya karıştığı, yine 2020 yılında ilçeye kaymakam olarak atanan ve Akpazar Belde Belediye Başkan Vekili görevini sürdüren Muhammed Şahin’in ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın parasıyla lojmanındaki eşyaları değiştirdiği yönünde suçlamalar yer almıştır. 

Buna göre;

1-      Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli’nin, görevlerini kötüye kullanarak usulsüzlük yaptıklarını öne sürdüğü kişiler hakkında idari bir soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?

 

2-      Söz konusu suçlamaların araştırılması için müfettiş görevlendirecek misiniz?”

Yorumlar (0)