CHP’li Şaroğlu, Tunceli’deki 2B arazilerini sordu

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Tunceli’deki 2B arazilerine ilişkin TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

CHP’li Şaroğlu, Tunceli’deki 2B arazilerini sordu

CHP’li Şaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Tunceli İlinde 2B arazilerine ilişkin mevcut bir çalışma bulunmakta mıdır? Var ise bunun uygulanması konusunda öngörülen tarih nedir” diye sordu.

 

Soru önergesinin tam metni şu şekilde;

 “Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun, 6831 sayılı Kanunun 2. maddesine göre Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan yerler ile Hazineye ait tarım arazileri hakkında uygulanmaktadır. ‘2B Arazileri’ olarak bilinen orman vasfını yitirmiş bu arazilere ilişkin Tunceli İlimizde hâlihazırda bir çalışmanın yapılmadığı bilinmektedir.

 

Bu bağlamda;

 

1- Tunceli İlinde 2B arazilerine ilişkin mevcut bir çalışma bulunmakta mıdır? Var ise bunun uygulanması konusunda öngörülen tarih nedir?

 

2-  Tunceli İlinde 2B arazisi için bugüne dek satın alma başvurusunda bulunan kişi sayısı kaçtır ve bunlardan kaçına satış yapılmıştır?

 

3-  Tunceli İlinde 2B kapsamına giren arazilerin hektar olarak alanı kaçtır? Bu araziler hangi bölgelerde bulunmaktadır?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER