19 Şubat 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs, tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek olan bir bağımsızlık mücadelesinin adıdır.

Bağımsızlık mücadelemizin taçlandığı böylesi bir günde 19 Mayıs tarihine ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına kimsenin gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz. Bugün de yurdun dört bir yanında, halkımız tek yürek olacak ve 19 Mayıs’ı anlam ve önemine yakışır bir şekilde, büyük bir coşku ile kutlayacağız. 99 yıl önce başlayan ve bugün yolumuzu aydınlatan kurtuluş ışığını söndürmeye kimsenin ve hiçbir uygulamanın gücü yetmeyecektir.  Bilinmelidir ki; Cumhuriyet sevdalıları, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı çağdaşlaşma yolunda ilerleyenler bu bağımsızlık meşalesi sonsuza kadar gururla taşıyacak; “özgürlük, adalet, refah ve barış” içinde ortak bir geleceği hep birlikte inşa edecektir.

Bizler, tıpkı 19 Mayıs 1919’da olduğu gibi, o günden bugüne sönmeden yanan özgürlük, bağımsızlık ve cumhuriyet meşalesini; bu topraklarda bağımsızlık için verilen bu büyük mücadelenin ruhunu, Atatürk’ün bize emanet ettiği inanç ve umutla taşımaya devam edeceğiz   

Ulu Önder Atatürk, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” demiştir ve 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir.  Biliyoruz ki gençlere sırtını dönenler kaybetmeye mahkumdur. Şimdi bize düşen en büyük görev, ulusumuzun bu onurlu bağımsızlık mücadelesini, gururla ve minnetle gelecek nesillere aktarmak; Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda yorulmadan, usanmadan yürümektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda etmekten bir an bile çekinmeyen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Özgür Özel

Manisa Milletvekili

CHP Grup Başkanvekili

yukarı çık