22 Şubat 2019, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP’li MURAT EMİR ; Siz Anladınız Sayın BAKAN !

CHP’li MURAT EMİR ; Siz Anladınız Sayın BAKAN !

Cumhurbaşkanının Brunson iadesiyle ilgili açıklamalarına atıfta bulunarak sözlerine başlayan CHP’li EMİR Cumhurbaşkanının AİHM Kararlarını tanımadığı açıklamasına ‘’ AİHM kararı Cumhurbaşkanını bağlamıyorsa kimi bağlıyor ? Türkiye Avrupa Konseyinden çekildi de bizim mi haberimiz yok şeklinde sözlerine devam etti;

 

-Rakamlara geçersek son 58 günde 10 binin üzerinde tutuklu ve hükümlü artışı var eğer bu hızla artıyorsa 2019 sonunu nasıl görüyorsunuz bakanlığınızca verilen rakamlarda çelişkiler ve mantıksızlıklar var , şimdi eğer böyleyse 2019 rakamlının çok yüksek olması lazım, o zaman benim aklıma Af konusu geliyor.. Böyle bir planınız var mı?

-Ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi süreçlerine ne kadar önem verdiğinizi ve içtihatlarını titizlikle dikkate alacağınızı söylemişsiniz oysa Cumhurbaşkanı bugün bambaşka bir açıklama yapıyor dikkatinizi çekerim..

-Sunumunuzdaki Dış politika notlarına bakarsak FETÖ ile ilgili bölümde Gülenin iadesiyle ilgili tek bir cümleniz yok ! Fettullah Gülen’in iadesi konusu sadece sözlerinizde değil sunumunuzda da olmalıydı..

Acaba iade iddianızdan vaz mı geçiyorsunuz diye şüphe uyandırıyorsunuz akıllarda..

Konuşması devam ederken mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatılan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’  Son söz olarak

 – ‘’Siz Anladınız Sayın Bakan’’ dedi.  

 

yukarı çık