20 Şubat 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ KAYA:TRABZON'DAKİ ULAŞIM PROJELERİ İLE İLGİLİ VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİYİZ

CHP'Lİ KAYA:TRABZON'DAKİ ULAŞIM PROJELERİ İLE İLGİLİ VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİYİZ

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Trabzon için büyük önemi olan ancak hâlâ hayata geçirilmeyen projelerin durumunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a sordu.

 

İşte o sorular:

1.Partinizin seçim vaatleri arasında bulunmasına rağmen yaklaşık  20 yıllık bir hikayesi olan ve Trabzon'umuzun ulaşım sorunlarının uzun vadeli çözümü yanında 50-100 yıllık geleceğinin yeniden planlanması olanağı da yaratacak olan Trabzon Güney Çevre Yolu’nu, ne zaman tozlu raflardan indirecek ve gerçekleştirilmesi için harekete geçeceksiniz?

2. Trabzon Limanı’nı ve Doğu Karadeniz’i ulusal demiryolu sistemine bağlayacak Trabzon-Erzincan projesi bir oyalamaya dönüşmüştür. Çok önemsediğimiz bu projeyi ne zaman yaşama geçirmeyi düşünüyorsunuz?

3.Trabzon’da uzun yıllardır yapımı devam eden Trabzon-Maçka ve Akçaabat-Düzköy bölünmüş yol çalışmaları ne zaman bitirilecektir?

4.Sizin köyünüz olan Kavala’yı da ilgilendiren, Yalıncak-Çağlayan yolu inşaatı 2 yıldır durmuştur. Yarımkalanbu yolu ne zaman tamamlamayı düşünüyorsunuz?
 

yukarı çık