26 Mart 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP’li Karasu’dan 18 Mart mesajı

CHP’li Karasu’dan 18 Mart mesajı

Karasu mesajında, ‘’Çanakkale Savaşlarının 104. yılı ile Şehitler Günü, din dil, ırk, inanç farkı gözetmeksizin canı ve kanı pahasına topraklarını savunan şehitlerimizin, gazilerimizin saygıyla, sevgiyle, minnetle anıyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

104 yıl önce Anadolu halkının masa başında yapılan tüm hesapları altüst ederek bir zafer kazandığı dile getiren Karasu, Anadolu halkı, ‘’Çanakkale geçilmez’’ diyerek masa başında yapılan tüm hesapları altüst etmiş, dönemin en modern ordularını mağlup ederek muhteşem bir zafere imza atmış, tarihin akışını değiştirmiştir. Çanakkale’de milletimizin yaktığı o kıvılcım, Kurtuluş Savaşı’yla büyümüş 1923’te nihai zafere erişmiştir’’ ifadelerini kullandı.

 

Karasu, ‘’Bazı çevreler Çanakkale’de Mustafa Kemal Atatürk’ü yok sayma acizliği içindedir. Bunu yapanlar bilsinler ki Çanakkale’nin komutanı Mustafa Kemal Atatürk’tür, devamı Kuvayi Milliye’dir devamı Cumhuriyet ve devrimlerdir’’ dedi.

 

Karasu mesajında şöyle son verdi:

 

‘’Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi saygıyla rahmetle, gazilerimizi şükranla ve minnetle anıyorum.’’

 

 

yukarı çık