22 Mart 2019, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'li İrfan KAPLAN ,SLAHİYE ALT GEÇİT REZİLLİĞİ TBMM' de

CHP'li İrfan KAPLAN ,SLAHİYE ALT GEÇİT REZİLLİĞİ TBMM' de

AKIL İŞİ DEĞİL!

Kaplan, “Bir yıl önce inşasına başlandı ama bir türlü bitiremediler bu alt geçidi. Önümüz kış. Yağmuru var, dolusu var, karı var bu mevsimin. Çocuklar bu yoldan okula gidiyorlar, vatandaşlar işlerine, evlerine gitmek için bu yolu kullanmak zorunda. Esnafı, çiftçisi, memuru, köylüsünün kullandığı bu yol bir yağmur yağdığında çileye dönüşüyor. 36 mahalle ve köyü bağlayan bu kilit yolun çalışması neden durdurulur, akıl işi değil!” diye açıklamalarda bulundu.

FELAKET KAPIDA!

Kaplan, olası bir yağışta bu alt geçidin can kaybına neden olacağını da belirterek, bu çalışmanın acilen bitirilmesi gerektiğini savundu. Kaplan, açıklamasına şöyle devam etti:

“Geçen hafta Perşembe, adeta gölete dönen bu alt geçitte vatandaşlar, arabalar itfaiyeler yardımıyla kurtarıldı. Kurtarılamayabilirdi. Orda bir can kaybı yaşanmaması tamamen şans! Ama bu şans her zaman olmaz. Bu kadar ucuz mu vatandaşın canı? On bin nüfuslu üç mahallenin geçiş noktasından bahsediyoruz. Her gün kaç kişinin bu yolu kullanacağını siz düşünün! Esnafı da mağdur edecek, alt geçidi kullanan vatandaşı da. Bundan sonra bir daha olası bir felakete ve mağduriyete sebep olmadan biran önce bu alt geçit yapım çalışması bitirilmelidir” diye ifade ederek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan’a şu soruları yöneltti:

Bahsi geçen alt geçit yapım çalışmalarının durdurulmasının geçerli bir sebebi var mıdır?

Yol yapım çalışmasının durdurulması halinde oluşabilecek mağduriyetlere karşı önlem alınmamasının sebebi nedir?

Altgeçit yapım çalışması ne zaman tamamlanacaktır?

Bakanlığınızca, kış mevsiminin yaklaşmasıyla olası felaketlerin boyutunu öngören, bu konuda tedbir alınabilecek bir çalışma programınız var mıdır? Varsa nedir?

Yetkili kurumların ihmalinden kaynaklanan çevre esnafın mağduriyetinin giderilmesi için bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? Planlanan bir çalışma varsa bu çalışmanız nasıl olacaktır?

 

yukarı çık