18 Kasım 2018, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ GÜRER: GENÇLER 19 MAYIS'I İYİ KAVRAMALI

CHP'Lİ GÜRER: GENÇLER 19 MAYIS'I İYİ KAVRAMALI

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında, karakterinde bağımsızlık olan ulusunun olduğunu belirterek, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefinde, tam bağımsız ve özgür bir Türkiye Cumhuriyeti kurmak vardı. Dört bir tarafı işgalci güçler tarafından çevrilmiş olan Anadolu topraklarında, o günün şartlarında Atatürk’ün açtığı bağımsızlık yolu bir hayal değildi. Çünkü ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyen Büyük Önder,  milletinin esaret altında yaşayamayacağını biliyordu. Halkın gücüne inanan Atatürk, bundan tam 99 yıl önce Samsun’a ulaştığında Kurtuluş mücadelesini de başlatmış oldu” dedi. 

 

Bağımsız, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının ilk kıvılcımının yakıldığı 19 Mayıs tarihinin, gençlere ve yeni nesillere iyi anlatılması gerektiğine dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ulu önder, böylesine önemli bir tarihi, gençliğe bayram olarak armağan etmiştir. Çünkü gençler, ülkemizin geleceğinin teminatıdır. Büyük mücadele ve  milletinin varoluş destanı, bir film senaryosu değil, gerçeğin, inanmışlığın, bağımsızlık özleminin ta kendisidir. Gençlerimize ve milletimize düşen görev; bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ne ilelebet sahip çıkmak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için, Atatürk’ün gösterdiği yolda hiç durmadan çalışmaktır” diye konuştu. 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, gençlerin yaşadığı sorunlara da değinerek, “Ne yazık ki son yıllarda uygulanan hatalı politikalar nedeniyle gençlerimiz, dünya coğrafyasında en mutsuz gençler arasında yer almaktadır. AKP, gençliğin sorunlarını çözebilecek, onları mutlu edebilecek politikalar üretememektedir. Genç işsizlerin sayısı her geçen gün artmakta, üniversite mezunu olan gençler arasındaki işsiz sayısı 1 milyona ulaşmaktadır.  Gençlik bunu hak etmiyor. Gençliğimize sahip çıkıp, onların sorunlarını çözebilmeliyiz ki, geleceğimiz de teminat altında olsun” diye konuştu. 

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, mesajında, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutluyorum” ifadeleri kullandı. 

BAYRAKLI
yukarı çık