CHP’li Gökçel: ''Limon İhracatçısı Mağdur''

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, limon ihracatının yasaklanması hakkında konuştu. Geçen yıl soğan ve patateste olduğu gibi bu yıl da limonun yasaklandığını belirten Gökçel, AKP iktidarının tarımı planlayamayarak çiftçinin bitmesine neden olduğunu söyledi.

CHP’li Gökçel: ''Limon İhracatçısı Mağdur''

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel limon ihracatının izne bağlanarak fiilen yasaklanmasını yayınladığı görüntülü mesajla eleştirdi. AKP iktidarının tarımı planlayamadığını belirten CHP’li Vekil, çiftçinin plansızlık nedeniyle bittiğini söyledi. Geçen sene patates ve soğanda yapılan yanlışlardan biri olan ihracat yasağının bu yıl limona uygulandığını belirten CHP’li Gökçel, limon üreticisinin mağdur edildiğini belirtti.

DESTEK BEKLERKEN MAĞDUR OLDU
Limon üreticilerinin Korona Virüsü nedeniyle açıklanan destek planı çerçevesinde borçlarının faizsiz ertelenmesi gibi beklentileri olduğunu ifade eden CHP Mersin Milletvekili, limon ihracatının yasaklanması ile üreticinin şoka girdiğini belirtti. Limon ihracatı yasağını uygulayan iktidarı, kararını gözden geçirmeye davet eden Cengiz Gökçel, ihracatın tekrar başlatılmasını umut ettiğini söyledi. Sözlerini limon üreticilerine seslenerek tamamlayan CHP’li Gökçel“Limon üreticilerine de mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında onların sözü, onların sesi olacağımı bilmelerini istiyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER