CHP’li Erbay: ''Evde Kalalım Sağlıklı Kalalım''

Dünyayı ve Türkiye’yi saran korona virüs salgınına karşı vatandaşlara evde kalması çağrısı yapan CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, “Bu zor günler geçecek. Yarın mutlu ve güzel günlerde yeniden bir araya geleceğiz. Bugünün karanlığı yarının güneşli günlerinde kaybolacaktır”dedi.

CHP’li Erbay: ''Evde Kalalım Sağlıklı Kalalım''

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında evde kaldığını ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadığını söyleyen CHP’li Erbay, evinde steril maske ve koruyucu siperlik yaparken çektiği bir video ile vatandaşlara da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları ve evde kalmaları çağrısı yaptı. 

Karantina günlerini evde eşiyle birlikte steril maske ve koruyucu siperlik yaparak geçirdiğini belirten Erbay, “Korona virüs salgınında en ön safta canla başla mücadele eden doktorlara, hemşirelere, hasta bakıcılara kadar bütün sağlık emekçilerine, daha temiz bir ortamda yaşamamızı sağlamaya çalışan temizlik işçilerine, market çalışanlarına, kuryelere kadar bu zor günlerde emek veren bütün insanlara teşekkür ederim. Bu kötü günler elbette geçecek ama sizin verdiğiniz emekler asla unutulmayacak.” dedi.

“Virüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, şu an tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar dilerim” diyen Erbay şunları söyledi:

Alınan önlemelere uymalıyız
Hem ülkemiz hem de dünya çok zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemi kısa sürede ve büyük zararlar görmeden atlatmamız için alına tedbirlere sıkı sıkıya uymamız gerekiyor. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalıyız. Dışarı çıkmak zorunduysak sosyal mesafeyi korumalıyız. Bu zor dönemler dayanışma ve birliğimizi artıracak zamanlardır. Birlik beraberlik içinde hareket etmeli ve alınan tedbirlere uymalıyız. Önlemlere ne kadar uyarsak o kadar kısa sürede atlatacağız. 

Elimizden gelen desteği vermeliyiz
Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Bu zor günleri toplumsal dayanışmayı artırarak atlatacağız. Birbirimize destek olmamız gerekiyor. Biz de eşim Meltem Erbay’la birlikte sağlık çalışanlarına destek olmak için evde steril maske ve koruyucu siperlik yapıyoruz. Bu maskeleri sağlık emekçilerimize, temizlik işçilerimize ve esnafımıza dağıtıyoruz. Şu an bunu yapabiliyoruz. Hepimiz el ele vererek böyle bir dayanışma örneği gösterirsek sağlık emekçilerinin ve temizlik işçilerinin ihtiyacı olan temel ekipmanların teminine bir nebze de olsa katkı sağlamış oluruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER