16 Kasım 2018, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ ÇETİN ARIK, 'BAHÇECİOĞLU’NA ÖZÜR BORÇLULAR'

CHP'Lİ ÇETİN ARIK, 'BAHÇECİOĞLU’NA ÖZÜR BORÇLULAR'

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Ümit Özer ile Yeşilhisar, Yahyalı ve Develi’de çeşitli temaslarda bulundular. Özer ve Arık, Yeşilhisar’da vatandaşlarla sohbet ederken, bir vatandaş cebinden çıkardığı su faturasını göstererek, ‘Bunlar ‘Allah’ın suyuna para mı olur’ diyerek iş başına geldiler. Ama kendilerinin iktidarından önce ‘Allah’ın suyu’na para vermeyen köylüden su parası almaya başladılar. Kayseri çevre illere göre suyu daha pahalı içiyor” diye konuştu. Vatandaşı dikkatle dinleyen Arık, AKP zihniyetinin tek derdinin rant olduğunu ifade etti. Tarım arazilerini dahi imara açmayı şehircilik sananların Kayseri’ye ihanet ettiğini belirten Arık, şöyle konuştu: “Yerelde ve genelde geçmişi karalayarak iş yapmaya çalışanlar, bugün adeta kendilerini tekzip eden çalışmalara imza atıyorlar. Dün inkar ettiklerini bugün kabul ediyor, dün yıktıklarını bugün yapmaya çalışıyorlar.

Olan her zaman olduğu gibi vatandaşlarımıza oluyor. Bugün Saray ve çevresi etkilenmese de vatandaşlarımızın iliklerine kadar hissettiği bir kriz var. Birileri yazlık, kışlık, uçan saray peşinde koşarken yurdum insanı çocuğuna pantolon alamadığı için canına kıyıyor. Devletin kasası boşalmış. Ama ülkeyi yönetenler israftan, şatafattan vazgeçmiyor. Bu israfın, şatafatın faturasını da halkımız ödüyor. Vatandaşımızın da belirttiği gibi ‘Allah’ın suyuna para mı’ olur diyerek iktidara gelenler, neredeyse aldığımız nefesten bile para alacaklar.  İktidara geldiklerinde belediyenin ekmek fabrikasını kapatanlar, bugün sanki kapatan zihniyet kendi zihniyetleri değilmiş gibi ekmek üretmekle övünüyorlar. Bunlar belediyeciliğin ne olduğunu ancak 30 yılda yeni yeni anlıyorlar. Kapatanlar, karalayanlar Merhum Niyazi Bahçecioğlu’na özür borçlular. Yeniden açanlara da doğruyu buldukları için bu şehir adına teşekkür ediyorum.”

CHP İl Başkanı Ümit Özer de yaklaşan yerel seçimleri hatırlatarak, sosyal demokrat belediyeciliğin yeniden iktidar olacağını belirtti. Eski ve yeni AKP belediye başkanlarının birbirlerini yolsuzlukla itham etmesinin Türkiye’nin geldiğini nokta açısından endişe verici olduğunu belirten Özer, “Eğer bugün ülkede bağımsız bir yargı olsa bu ithamların her biri bir suç duyurusu kabul edilir ve davalar açılır. Ama AKP güdümündeki yargı bunları görmüyor, bilmiyor. Fakat halkımız olayların farkında buna en güzel yanıtı da ilk seçimlerde sosyal demokrat belediyeciliği iktidar ederek gösterecek” dedi.

 

BAYRAKLI
yukarı çık