19 Mart 2019, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ CANDAN YÜCEER: BU TEKİRDAĞ HALKININ ZAFERİDİR

CHP'Lİ CANDAN YÜCEER: BU TEKİRDAĞ HALKININ ZAFERİDİR

TEKİRDAĞ HALKININ HAKLI MÜCADELESİ MEYVESİNİ VERDİ

Termik santral sürecini başından sonuna kadar takip ettiklerini belirten Yüceer açıklamasında, “halkımız bu konu gündeme ilk geldiği andan itibaren net tavrını koymuştur. Biz termik santralin yaratacağı çevre ve sağlık problemlerini gündeme getirdiğimizde bozgunculukla, provakasyonla suçlandık. Ama haklı olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. Tekirdağlılar büyük bir dayanışma gösterdi. Bu Tekirdağ halkının zaferidir. Bu uğurda mücadeleden kaçınmayan herkese gelecek kuşaklar teşekkür borçludur” dedi.

TERMİK SANTRAL MESELESİ SİYASET ÜSTÜDÜR

Termik santral meselesini siyaset üstü olarak gördüklerini ifade eden Yüceer, “termik santral yapılsaydı bundan olumsuz etkilenecek olanlar tüm Tekirdağ halkıydı. Bunun sağı solu, şu partilisi bu partilisi yok. Hepimiz zarar görecektik. Bu anlayışla mücadele verdik. Hakikaten çevre örgütleri, belediyelerimiz, köylüsüyle kentlisiyle tüm Tekirdağ kenetlenmeyi, herkes birlik olmayı başardı. Kazanan Tekirdağ oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

UMUYORUZ Kİ BİR SEÇİM MANEVRASI DEĞİLDİR

İktidarın Termik santrali ilk gündeme getirdiğinde bölge halkından bu kadar sert bir direnç beklemediğini, bunun ezberleri bozduğunun altını çizen Yüceer, “Bunun bir seçim manevrası olmadığını umuyoruz. Alınan bu karar yapılan yanlıştan dönülmesidir. Eğer seçim sonrasında tekrar gündeme getirecek olurlarsa Tekirdağ halkı daha kararlı bir direniş sergileyecektir” dedi.

yukarı çık