CHP'li Burhanettin Bulut, Atanamayan sağlık çalışanlarının sesine ses oldu

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, atanamayan sağlık çalışanlarının sorunlarını Meclis’te dile getirdi. Her 5 gençten 1’inin işsiz olduğunu söyleyen Bulut, “Hemen her üniversiteye bölüm açmakla övünen iktidar iş bulmaya gelince sorumluluğunu yerine getirmiyor” dedi.

CHP'li Burhanettin Bulut, Atanamayan sağlık çalışanlarının sesine ses oldu

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, atanamayan sağlık çalışanlarının sorunlarını TBMM Genel Kurulu’nda devam eden bütçe görüşmelerinde dile getirdi. Sağlık hizmetinin doktoru, hemşiresi ve eczacısıyla bir bütünün ayrılmaz parçası olduğunu kaydeden Bulut, bu bütünün parçasını oluşturan lise mezunu olan on binlerce hemşirenin diğer sağlık personeli gibi atama sorunu yaşadığını bildirdi.

YETERLİ KADRO AÇILACAK MI?

CHP’li Bulut, “Her gün tarafıma ulaşan binlerce mail ile hemşire adayları mağduriyetini dile getirmeye çalışmakta, bizim kendilerine ses olmamızı talep etmektedir. Bizim de hemşire adaylarının taleplerini dile getirmek boynumuzun borcudur. Lise mezunu hemşire adaylarının atama sorununun giderilmesine yönelik hangi adımlar atılacaktır? 2019 yılında lise mezunu hemşireler için kaç kadro açılması hedeflenmektedir?” diye sordu.

GENÇLER GELECEKTEN UMUTSUZ

Bulut, hemen her üniversiteye bölüm açmakla övünen iktidarın iş bulmaya gelince sorumluluğunu yerine getirmediğini belirterek, bugün her 5 gençten 1’inin işsiz olduğunu söyledi.  Sağlık Meslek Yüksekokulu mezunu binlerce gencin de aynı kaderi paylaşan akranları gibi iş bulamadığını belirten Bulut, ailelerinin bin bir zorlukla okuttuğu ve devlete faydalı olması için elinden geldiği yaptığı gençlerin geleceğinden ümitsiz olduğunu kaydetti.

BİNLERCE KİŞİ KADRO BEKLİYOR

CHP’li Bulut, “Fizyoterapist, diyetisyen, anestezi tekniker ve teknisyenleri, tıbbi görüntüleme teknikeri, diyaliz mezunları, perfüzyon teknikerleri, patoloji laboratuvar teknikerleri, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerleri, Acil Tıp Teknisyenleri, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerleri, Protez ve Ortez Teknikerleri başta olmak üzere binlerce sağlık çalışanı adayının kadro beklediğini  söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER