21 Mayıs 2018, Pazartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

CHP'li Bülent Kuşoğlu Sordu : Yapılan incelemeler sonucu ne kadar hasar tespit edilmiştir

CHP'li Bülent Kuşoğlu Sordu : Yapılan incelemeler sonucu ne kadar hasar tespit edilmiştir

 

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

            Aşağıdaki sorularımın Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 07.02.2018

           

 

 

                                                                                              Bülent KUŞOĞLU

                                                                                      Ankara Milletvekili

 

 

Başkent Ankara’nın Çukurambar semtindeki Ankara Vergi̇ Dai̇resi̇ Başkanlığı’nda meydana gelen patlama ile ilgili Ankara Valiliği’nin, Basın Açıklaması

“1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.03’de Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki KGYS, PTS ve güvenlik kameraları görüntüleri incelenerek şüpheli erkek bir şahsın beraberinde getirdiği ve bomba düzeneği yüklü olduğu değerlendirilen bir çantayı, Vergi Dairesinin girişine koyduğu ve bomba düzeneğini hazırladığı tespit edilmiştir.” 

Bu açıklamalara göre;

  1. Yapılan incelemeler sonucu ne kadar hasar tespit edilmiştir? Mükelleflerin hak ve sorumlulukları ile ilgili aksamalar söz konusu olacak mıdır?
  2. Bakanlık olaydan sonra Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı ve diğer çalışma yerlerinde çalışanların güvenliği konusunda ne gibi önlemler almıştır?
yukarı çık