banner639

CHP’Lİ BÜLBÜL: VATANDAŞ ÇAYINI ŞEKERSİZ İÇER AMA ÇOCUĞUNUN SÜTÜNÜ, MAMASINI KESEMEZ!

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Meclis’te yaptığı konuşmada şeker zammına ve süt fiyatlarına değinerek, “Vatandaş çayını şekersiz içmeye razı ama çocuğunun sütünden mamasından kesmeye razı değil” dedi.

Vekil Haberleri 22.10.2022, 12:18
CHP’Lİ BÜLBÜL: VATANDAŞ ÇAYINI ŞEKERSİZ İÇER AMA ÇOCUĞUNUN SÜTÜNÜ, MAMASINI KESEMEZ!Meclis Genel Kurulu’nda süt ve şeker zamları ile ilgili konuşan CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Saray iktidarının yanlış politikalarından dolayı Türkiye şeker ve süt krizi yaşıyor dedi. “Yarın ekmeği bile ithal eder hale gelmek istemiyorsak, sözde değil özde yerli ve milli tarıma derhal dönülmelidir” uyarısında bulunan Bülbül konuşmasında şunları dile getirdi: 

“Son yapılan zamla birlikte; Şekerin kilosu 15 liradan 16 lira 20 kuruşa, 50 kiloluk çuval fiyatı ise 750 liradan 810 liraya yükseldi. Ulusal Süt Konseyi 1 Ekim’de 7 buçuk liraya yükseltilen çiğ süt tavsiye fiyatını 14 Ekim itibarıyla 8 buçuk liraya yükseltti. Vatandaş çayını şekersiz içmeye razı ama çocuğunun sütünden mamasından kesmeye razı değil. Saray iktidarının yanlışta ısrar ettiği politikalar yüzünden bugün Türkiye gibi bir ülkede şeker ve süt krizi yaşanıyor.  
Yok pahasına şeker fabrikalarını özelleştiren iktidar bugün yaşanan şeker krizinin baş sorumlusudur. Bugün süt inekleri kesime gidiyor, piyasada süt bulunamıyorsa Şeker pancarı ithal edilen ürün olup şeker karaborsa satılıyorsa saray iktidarının tarım politikası çökmüş demektir. Yarın ekmeği bile ithal eder hale gelmek istemiyorsak, sözde değil özde yerli ve milli tarıma derhal dönülmelidir.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.