20 Şubat 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ BAYRAKTUTAN :ÖZEL BİR UÇAKLA YURT DIŞINA DÖVİZ KAÇIRAN YANDAŞ İŞ ADAMI KİMDİR?

CHP'Lİ BAYRAKTUTAN :ÖZEL BİR UÇAKLA YURT DIŞINA DÖVİZ KAÇIRAN YANDAŞ İŞ ADAMI KİMDİR?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim.

Uğur BAYRAKTUTAN

Artvin Milletvekili

 

 

Kamuoyunda yandaş bir işadamının yüklü bir miktarda (uçak dolusu) dövizi yurt dışına yasal olmayan yollarla çıkarırken yakalandığı gündem konusu olmuştur.

Söz konusu işadamının AKP iktidarından birçok ihale alan ve yandaş diye tabir edilen işadamı olduğu yine iddialar arasındadır.

Dolar konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı kampanya var iken bir işadamının yurtdışına yüklü bir miktarda para kaçırdığı iddiası toplumda büyük şaşkınlıkla karşılanmış, neler oluyor? sorusunu da akıllara düşürmüştür.

 

 

Bu bağlamda;

1-    Sosyal medya ve kamuoyunda yüklü bir miktarda dövizin yurt dışına özel bir uçakla kaçırıldığı haberleri doğru mudur? Böyle bir uçak yetkililer tarafından tespit edilmiş midir?

 

2-    Eğer bu iddialar doğru ise; özel bir uçakla yurt dışına döviz kaçıran yandaş işadamı kimdir?

 

3-    Cumhurbaşkanının “…dolarları bozdurun paranızı Türk Lirasına yatırın” kampanyasına rağmen yandaş bir işadamının uçak dolusu doları yurt dışına yasal olmayan yollarla çıkarıyor olması ne anlama gelmektedir?

 

4-    Kamuoyunu aydınlatmak için konuyla ilişkin bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

yukarı çık