20 Şubat 2019, Çarşamba

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP’Lİ ANTMEN’DEN ERDOĞAN’A : THY NEDEN CUMHURİYET, SÖZCÜ, BİRGÜN, EVRENSEL DAĞITMIYOR

CHP’Lİ ANTMEN’DEN ERDOĞAN’A : THY NEDEN CUMHURİYET, SÖZCÜ, BİRGÜN, EVRENSEL DAĞITMIYOR

Sabah, Yeni Şafak, Milat, Diriliş Postası, Akit başta olmak üzere hükümet yanlısı gazeteler THY uçuşlarında dağıtılırken neden toplam tirajları 500 bini bulan Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel ve Yeni Çağ Gazeteleri dağıtılmamaktadır?

Son 10 yılda Türk Hava Yolları hem yurt içi hem yurt dışı uçuşlarda kaç tane Sabah, Yeni Şafak, Milat, Diriliş Postası ve Akit Gazetesini ücretsiz dağıttı? THY bu dağıtımlar için bu basın yayın organlarına ne kadar ödedi? 

Türk Hava Yolları ve bağlı bina ve alanlarda hangi gazeteler dağıtılmakta, satılmakta hangileri dağıtılmamakta ve satılmamaktadır

Antmen, açıklamasına şu şekilde devam etti:

 KIZ ÇOCUKLARINI EVLENDİRMEK İSTEYEN GAZETE DAĞITILIYOR ANCAK İLERİCİ VE ÇAĞDAŞ GAZETELER DAĞITILMIYOR

 Türk Hava Yollarında tirajı 300 bini geçen Sözcü gazetesi dağıtılmazken, bedava verilmesine rağmen okunmayan gazetelerin THY tarafından ücretsiz olarak dağıtılması hiç bir ülke tarihinde görülmemiş bir adaletsizlik ve eşitsizliktir. Sözcü, Birgün Evrensel, Yeniçağ ve Cumhuriyet Gazeteleri okuyucuları vergi vermekte THY de bu vergilerle hizmet vermektedir. Ancak bu gazete okuyucularının vergileriyle işletilen bir kurum, tirajı dahi olmayan, gerici, anayasa karşıtı birtakım yayın organlarına destek vermektedir.  “Evinizde laik olun yoksa bedelini ağır ödersiniz” diyen bir yayın müdürüne sahip bir gazete ile kız çocuklarını evlendirmek isteyen ve buna karşı duranları da hedef gösteren bir takım gazeteler dağıtılıyor; ancak gerçekleri yazan, halkın haber alma hakkını savunan, özgürlük, eşitlikçi, ilerici ve çağdaş gazeteler olan Sözcü, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel gibi gazeteler dağıtılmıyor. Bu asla kabul edilemez!

 

yukarı çık