17 Şubat 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'li Akif Ekici:Genç Mustafa Kemaller, cumhuriyetimizin teminatıdır

CHP'li Akif  Ekici:Genç Mustafa Kemaller, cumhuriyetimizin teminatıdır

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bağımsızlık meşalesi, Türk milletinin azim ve kararlılığı ile birleşerek, Kuvâ-yi Milliye adıyla vatanımızın dört bir yanına dalga dalga yayılmış ve zaferle taçlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun; millet iradesinin egemen kılınışının; laik, çağdaş, demokratik bir topluma dönüşümüzün temelinde de emperyalist işgal devletleri karşısında verilen bu destansı halk direnişinin ve milletimizin tam bağımsızlık aşkının oluşturduğu 19 Mayıs ruhu yatmaktadır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı bir bayram olarak gençliğe armağan ederek, yaktığı bağımsızlık meşalesini Türk gençliğine teslim etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruluş ilkelerine bağlı bir şekilde sonsuza dek yaşatma görevini Türk gençliğine vermiştir. Genç Mustafa Kemaller, cumhuriyetimizin teminatıdır.

Bağımsızlık meşalemizin taşıyıcısı gençlerimiz başta olmak üzere, bütün milletimizin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını şükran ve minnetle anıyorum.”

yukarı çık