CHP'li Ahmet ÖNAL: Doğu ve Güneydoğu Gazilerinin hakları verilmeli

Kırıkkale Milletvekili Sayın Ahmet ÖNAL ve Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet KAPLAN Doğu ve Güneydoğu da asker ve polis olarak görev yaparken gazi olan ancak mevcut yasalardaki eksiklikler nedeniyle gazilik hakları verilmeyen gazilerimizin sesi oldu.

CHP'li Ahmet ÖNAL: Doğu ve Güneydoğu Gazilerinin hakları verilmeli

Türkiye’nin dört bir tarafından TBMM ‘de seslerini duyurmak üzere gelen gazilerimiz görevleri sırasında yaşadıklarını anlattılar. Güneydoğu Anadolu Bölgemizde vatani görevini yaparken girdiği silahlı çatışmada sol kulağında işitme kaybı yaşayan bir askerimiz 10 bin TL lik işitme cihazının yalınızca 600 TL lik kısmının SGK tarafından karşılandığını geriye kalan kısmını SGK karşılamadığı için, maddi imkansızlık sebebiyle bu cihazı alamadığını belirtti.

Vekiller pek çok asker ve polisimizin vücudunun çeşitli yerlerinde şarapnel ve kurşun parçaları taşıdığını, vatanı uğruna uzuvlarını kaybettiğini, bu yüzdende vatan kahramanlarına gazilik unvanının ve haklarının verilmesi gerektiğini ifade ettiler

Gazilerimiz ise kendilerine neden gazi unvanı verilmediğini çocuklarına anlatamadıklarını soran gazilerimiz ve bu şerefli unvanın kendilerinden neden esirgendiğini öğrenmek istediklerini, en büyük hayallerinin ise bir gün öldüklerinde al bayrağa sarılı olarak şan ve şerefleriyle defnedilmek olduğunu. belirttiler.

Başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ve iktidar vekillerine dertlerini her fırsatta anlatmaya çalıştıklarını ancak hiçbir sonuç alamadıklarını söylediler

Gaziler iktidar temsilcilerine seslenerek  “isterseniz haklarımızı bizlere verebilirsiniz sizlerin iki dudağı arasında bir gecede, bir kanunla kanayan bu yaraya neşter atabilir ve bizleri bu sıkıntılardan kurtarabilirsiniz” dediler.

Kendilerine iktidar partisinin sahip çıkması gerektiği halde çıkmadığını belirten gazi ve gazi yakınları CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet ÖNAL ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet KAPLAN’a teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER