22 Mart 2019, Cuma

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ AHMET KAYA:ATATÜRK’Ü ANMAK, ANLAMAK VE FİKİRLERİNİ YAŞATMAK GÖREVDİR

CHP'Lİ AHMET KAYA:ATATÜRK’Ü ANMAK, ANLAMAK VE FİKİRLERİNİ YAŞATMAK GÖREVDİR

10 Kasım 1938; millet olarak aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda ilerleme görevini Ata’mızdan devraldığımız gündür.
 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesi ve Atatürk ilke ve devrimleri ışığında gerçekleşen aydınlanma süreci; bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesi veren tüm dünya halklarına ilham kaynağı olmuştur. Atatürk’ün dehası bugün ülke sınırlarını aşmıştır, hatta başka ülkelerde ders kitaplarında okutulmaktadır.
 

Bugün ülke olarak geldiğimiz noktada ve yaşadıklarımız sonucunda Atatürk’ün ve devrimlerinin kıymeti toplumun her kesimi tarafından daha iyi anlaşılmakta ve kurtuluşun O’nun açtığı aydınlık yoldan yürümekte olduğu görülmektedir.
 

Büyük Önderimiz Atatürk, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle Cumhuriyetimize sahip çıkmamızı bize öğütlemiştir.
 

Gün yas tutma günü değil, birlik olma günüdür, Atatürk’ü anlama günüdür, fikirlerini yaşatma günüdür. Cumhuriyet’e sahip çıkma günüdür. O’nun ilkelerinin ve devrimlerinin ışığında ülkemizde ve bölgemizde demokrasiyi, adaleti, barışı ve huzuru hâkim kılana dek aydınlanma mücadelesini büyütme günüdür.
 

Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.
 

Ahmet KAYA
CHP Trabzon Milletvekili

yukarı çık