20 Ocak 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ AHMET AKIN’IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

CHP'Lİ AHMET AKIN’IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Kurulan Cumhuriyetin korunması ve kollanması görevi Atatürk tarafından Türk Gençliğine verilmiş ve 19 Mayıs ulusal bayram olarak kabul edilmiştir.

Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ata’sının emanetine Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, akılla, bilimle, teknolojiyle donatılmış gençlerimiz ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.

Bugün Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kazanımlarına karşı olanlar karşılarında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da fikri hür, vicdanı hür gençleri bulacaklardır. 24 Haziran’da demokrasiden, hukuktan yana bir Türkiye’nin kapsını yine gençlerimizin iradeleri aralayacaktır. Gençlerimiz onları geleceksizleştiren, umutlarını elinden alan, bilimsel eğitimden mahrum eden tek adam rejimine karşı  “T A M A M” diyecektir.

Bu düşüncelerimle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum. 

BAYRAKLI
yukarı çık