CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ CANDAN YÜCEER’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vekil Haberleri 29.10.2022, 12:51 29.10.2022, 14:33
CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ CANDAN YÜCEER’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İşte Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer'in o açıklaması:

Tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşmayı en başta hedef olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere cumhuriyet ve demokrasi ulaşılabileceğini görmüştür. Her türlü yokluk ve zorluğa rağmen, milletin azmi ve kararlılığı ile elde edilen zafer Cumhuriyet ile taçlanarak sürekli kılınmıştır.

İşgalcilerin esaret zincirlerini vurmak istediği milletimiz, sarayın teslim bayrağı çektiği yerde, dişiyle tırnağıyla mücadele ederek işgalcileri defetmiş kendi iradesinin üstünde hiçbir gücü tanımayacağını tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyetimiz, memleketin doğusundan batısına, kadınının, erkeğinin, yaşlılarının ve gençlerinin inancıyla, imanıyla, gözyaşıyla ve emeğiyle kurulmuştur.

29 Ekim 1923 tarihinde Türk milletinin bundan sonra kaderine kendisinin hâkim olacağı, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tam bağımsız yaşayacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir. İkinci yüzyılına hazırlandığımız cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde bir dünya devleti olarak yaşatmak için bugün hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu cennet vatanı bize miras bırakanların inancı ve azmi ile Cumhuriyetimizi her gün ileriye taşımaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün 99. yıl dönümünde, büyük Türk milletinin ve hemşerilerimin bayramını kutluyor; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun.

Sonsuza dek yaşatmaya azimli olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bayramlarının; huzurlu, güvenli ve refah bir ortamda kutlanmasını diliyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.