CHP'li Zeybek: Atatürk Devrimlerine Hakaret Eden Müdür Kimden Cesaret Alıyor?

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Antalya’da bir okul müdürünün, okulunda görevli bulunan öğretmenlerinde dahil olduğu “whatsapp” grubunda “Atatürk Devrimlerine, Atatürkçülere, inanç ve etnik gruplara” hakaret içeren görsel paylaşımı yaptığı iddialarına dair soru önergesi verdi.

CHP'li Zeybek: Atatürk Devrimlerine Hakaret Eden Müdür Kimden Cesaret Alıyor?

OKUL MÜDÜRÜ CUMHURİYET DEVRİMLERİNE, FARKLI İNANÇLARA HAKARET ETTİ Mİ?

CHP’li Zeybek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Muratpaşa Ortaokulu Müdürü’nün çalıştığı okulun öğretmenlerinin de bulunduğu “whatsapp” grubuna Atatürk Devrimlerine, Atatürkçülere, farklı inanç ve etnik gruplara yönelik hakaretler içeren mesajlar attığına dair iddiaların doğru olup olmadığını sordu. CHP’li Zeybek ayrıca önergesinde ilgili müdür hakkında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin soruşturması olup olmadığı ile müdürün görevindedevam edip etmeyeceğini de sordu.

ATATÜRK DEVRİMLERİNE HAKARET EDEN MÜDÜR KİMDEN CESARET ALIYOR?

Cumhuriyet kazanımları sayesinde öğretmen olan ve okul müdürlüğü yapan bir şahsın, Cumhuriyet değerlerini aşağılamasının kabul edilemeyeceğini belirten CHP’li Zeybek, “Hiçbir veli Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinden yoksun, onlara hakaret eden, ayrıştırıcı ve bölücü söylemlerde bulunan bir öğretmenden çocuklarının ders almasını istemez. Bu vahim iddialar doğru ise bakanlık vakit kaybetmeden Cumhuriyet düşmanlığı yapan kişi hakkında gerekli işlemleri yapmalıdır. Bu cesareti bulmalarının sebebi, Atatürk, Cumhuriyet düşmanlığı ile hareket edenler hakkında hiçbir yasal işlemin yapılmamasıdır. AKP iktidarında, yargı içinde bulunduğu Cumhuriyeti korumaktan korkar hale getirildi.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER