CHP'li Yılmazkaya: Savunma Sanayinin Kritik Noktalarını Cemaat ve Tarikatlar Ele Geçirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, ASELSAN, TAI, HAVELSAN, ROKETSAN gibi savunma sanayisinin önde gelen kuruluşlarında yaşanan cemaat ve tarikat yapılanmalarını gündeme getirdi.

CHP'li Yılmazkaya: Savunma Sanayinin Kritik Noktalarını Cemaat ve Tarikatlar Ele Geçirdi

Konuşmasında, devletin kritik noktalarındaki tarikat ve cemaat yapılanmalarına dikkat çeken CHP’li Yılmazkaya, Savunma Sanayinin önemli birimlerinde kadrolaşan cemaat ve tarikat mensuplarının, çok önemli projelerde görevdeki mühendislere uyguladığı mobing ve baskılar sonucu birçok mühendisin devlet kadrolarından ayrılarak yurtdışına gitmek zorunda kaldığını belirtti.  

Devletin en kritik noktalarını baskılarla ve mobingle boşaltarak kendi kadroları için yer açan bu tarikat ve cemaatlerle ilgili AKP Hükümetini uyaran Yılmazkaya, “Önce FETÖ, şimdi de başka cemaatler” dedi

Yılmazkaya, “İktidarın tarikatlara ve cemaatlere olan sevdası bitmedi, bitmeyecek. Tarikat ve cemaatlerin ise ordu ve savunma sanayisi kuruluşlarına olan sevdası bitmedi, bitmeyecek…”

TBMM Genel Kurulnda milletvekillerine seslenen Yılmazkaya;

“Üzülerek belirtmek isterim ki; iktidarın tarikatlara ve cemaatlere olan sevdası bitmedi, bitmeyecek. Tarikat ve cemaatlerin ise ordu ve savunma sanayisi kuruluşlarına olan sevdası bitmedi, bitmeyecek. Önce FETÖ, şimdi de başka cemaatler... ASELSAN, TAI, HAVELSAN, ROKETSAN gibi savunma sanayisinin önde gelen kuruluşlarında yaşanan cemaat ve tarikat yapılanmalarını gözden kaçırmamamız gerekir. Özellikle son dönemlerde savunma sanayisindeki tarikat yapılanmaları ve kadrolaşmalardan ötürü buralarda çalışan mühendislere yönelik mobbing ve baskılar sonucu birçok önemli projede görev alan onlarca mühendisimiz yurt dışına ve özel sektör projelerine yönelmiştir. Savunma sanayisinde yaşanan bu tarikat ve cemaat kadrolaşmaları sonucu yaşanan beyin göçüyle ilgili olarak yüce heyetinizin huzurunda tüm yetkili kurumları ve halkımızı uyarıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER