CHP'li Vekil Sözünü Tuttu: Öğrencilere Burs Veriyor

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçimlerden önce verdiği, "Vekil olursam maaşımı Elazığlı tıp öğrencilerine burs olarak vereceğim" şeklindeki sözünü tuttu.

CHP'li Vekil Sözünü Tuttu: Öğrencilere Burs Veriyor

CHP’li vekil, maaşının yarısını Elazığlı tıp öğrencilerinin hesaplarına dağıttığını duyurdu. Erol’un daha önce Tunceli milletvekili iken de maaşını 2 yıl boyunca ihtiyacı olan öğrencilere burs olarak dağıttığı öğrenildi.

Sözcü'de yer alan habere göre, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, seçim öncesinde verdiği, “Milletvekili maaşımın yarısını öğrencilere burs olarak dağıtacağım” sözünü yerine getirdi. Tunceli milletvekilliği döneminde de maaşını öğrencilere burs olarak dağıtan Erol'un, 2019-2020 eğitim öğretim yılında da maddi durumu yeterli olmayan tıp öğrencilerine verdiği bursları hesaplarına yatırdığını duyurdu.

“GENÇLER ÜLKEMİZİN ÖNCE GELEN GÜCÜDÜR”

Eğitimin önemine dikkat çeken Erol, “Okumak, öğrenmek ve eğitim gerçekten çok önemli. Seçim kampanyamda, seçilirsem maaşımın yarısını Elazığlı tıp öğrencilerine burs olarak verme sözü vermiştim. Daha önce de Tunceli'de milletvekili iken maaşımın tümünü öğrencilere burs olarak veriyordum. Elazığ'da da verdiğimiz sözü yerine getiriyorum ve bununla da gurur duyuyorum. Gençler, ülkemizin önden gelen gücüdür. Türkiye'nin gelişmesi ve ilerlemesi için eğitime ve öğrencilere destek vermeliyiz. Yeni eğitim- öğretim hayatında tüm öğrencilere başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu güzel milletini ülkesini seven insanları başımızın üstünde taşımalıyız. Sağlıkları huzurları için hep dua edelim canlar .
Bu güzel milletini ülkesini seven insanları başımızın üstünde taşımalıyız. Sağlıkları huzurları için hep dua edelim canlar . - 9 ay Önce

Aliekber baştürk

Kemal kılıç
Kemal kılıç - 9 ay Önce

Kendi ne yiyor maaş gitti ise

yaşar  yıldırım
yaşar yıldırım - 9 ay Önce

Doğru olan BUDUR sayin vekil mertir.

Gönül calışkan
Gönül calışkan - 9 ay Önce

Süpersiniz başkanım budur.

SIRADAKİ HABER