CHP'li Tutdere Gölbaşı İlçesindeki Demiryolunda Yapılmayan Alt Geçidi Sordu

Adıyaman Milletvekili Av. Tutdere Ulaştırma Bakanı Turhan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vererek Gölbaşı’nda hemzemin geçit olmaması nedeniyle geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden 32 yaşındaki Hilal Bulu ve 5 yaşındaki kızını hatırlattı. “Kurugeçit Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesini bir araya bağlayacak Gölbaşı Tren Garı altından Botanik Park’a yaya güvenliğinin sağlanması için alt geçit yapılması zaruriyet arz etmekte. Ayrıca Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren projesinin de bir an evvel hayata geçirilmesi gerekmektedir.” dedi.

CHP'li Tutdere Gölbaşı İlçesindeki Demiryolunda Yapılmayan Alt Geçidi Sordu

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vererek Gölbaşı’ndaki hemzemin geçitte yayaların güvenliği için alınan güvenlik tedbirleri, yürütüle herhangi bir alt ya da üst geçit çalışması olup olmadığını, Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren projesini ve projenin hangi aşamada olduğunu sordu. 


YAYA GÜVENLİĞİ İÇİN ALINAN ÖNLEMLER YETERSİZ 

Milletvekili Tutdere, “Gölbaşı ilçemizde hemzemin geçitlerde uygun işaretlemeler, gece aydınlatmaları, yayaların dikkatini çekmek üzere özellikle şehir merkezinde yakın noktalarda zille uyarı gibi güvenlik önlemleri yetersizdir. Yanı sıra yaya güvenliği için alt geçit de bulunmamaktadır.  Ekim ayında 89 yaşındaki vatandaşımız Emine Arkçı’yı, bundan birkaç gün önce ise henüz 32 yaşındaki gencecik hemşerimiz Hilal Bulu’yu 5 yaşındaki kızıyla birlikte tren rayları üzerinden karşıdan karşıya geçmek isterken kaybettik. Gölbaşı’nın önemli sorunlarından birisi olan Kurugeçit Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesini bir araya bağlayacak olan Gölbaşı Tren Garı altından Botanik Park’a yaya güvenliğinin sağlanması için yaya alt geçidi yapılması zaruriyet arz etmektedir. Ayrıca bölgede turizme olumçu katkılar sağlayacak olan Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren projesinin de bir an evvel hayata geçirilmesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER