CHP'li Tezcan: İftiralarla gerçekleri örtemezler

CHP PM Üyesi  Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yandaş medyada yer alan  “Bülent Tezcan FETÖ’cülerden çanta dolu para götürdü”  haberine sert tepki gösterdi.

Vekil Haberleri 18.06.2020, 13:28 18.06.2020, 13:39
CHP'li Tezcan: İftiralarla gerçekleri örtemezler

Tezcan, yandaş medyada yer alan  “Bülent Tezcan FETÖ’cülerden çanta dolu para götürdü”  haberine sert tepki gösterdi. 

İftiraya ilişkin 29 Ağustos 2019 tarihinde suç duyurusunda bulunduğunu belirten Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti :

“Yandaş bir televizyon kanalında  ‘Bülent Tezcan FETÖ’cülerden çanta dolu para götürdü’  haberi akıl dışı bir iftiradan ibarettir. İfade  tutanağında yer alan beyanlar  tamamıyla gerçek dışıdır.
Servis edilen tutanakta yer alan iftiraya ilişkin, Bülent Güner hakkında 29 Ağustos 2019 tarihinde savcılığa suç duyurusunda bulundum.
Hakkımda iftira atan kişinin şahit gösterdiği Hamza Yavuz’un Ak Parti İzmir İl Disiplin Kurulu tarafından “parti yöneticileri ve üyeleri hakkında gerçek dışı haber yayması, karalayıcı ve küçük düşürücü beyanlarda bulunması” nedeniyle ihraç edildiği basına yansımıştır.
Bu ahlak dışı iftiraya sarılan FETÖ artıkları ya da kendine yandaş medya çukurunda yeni siyasi mecralar arayanlar şunu iyi bilmeli ki ‪15 Temmuz‬ gecesi ,Türkiye Büyük Millet Meclisine ilk gelen ve Meclis’in kapısını ilk açan milletvekillerinden biriyim. Darbenin ilk saatlerinde televizyona bağlanarak  'Millet olarak tankın üstüne çıkma zamanıdır şimdi' diyen kişi de benim.
Bir zamanlar FETÖ’nün dizinin dibinden ayrılmayan, ona secde edenler bu iftiralarla gerçekleri örtemezler.
24 saat yayın da yapsalar bizlere FETÖ’cü elbisesi uymaz.
Şayet  çanta,bavul arıyorsanız FETÖ’yle birlikte yaptığınız kumpas haberlerine bakın.

Yorumlar (0)