CHP'li Sarıbal:Yanlış hesabın cezasını esnaf ödüyor

Bursa merkezinden Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlamak için Bursa Emek-YHT Gar-Şehir Hastanesi Metro Projesi nedeniyle Mudanya ilçesine bağlı Geçit Mahallesi Sanayi Caddesi’ndeki esnaf iflas etme noktasına geldi.

Vekil Haberleri 25.10.2022, 11:58
CHP'li Sarıbal:Yanlış hesabın cezasını esnaf ödüyor

CHP Bursa Milletvekili ve PM Üyesi Orhan Sarıbal, 45 gün önce yapımına başlanan ve ne zaman biteceği belli olmayan raylı sistemin mağdur ettiği Geçit Mahallesi esnafını dinledi. Sarıbal “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yapımını üslendiği ve 45 günde tamamlanacağı söylenen raylı sistem için 45 gün geçtiği halde hiçbir ilerleme sağlanmadı. Ne zaman bitirileceği bilinmiyor. Kimse bilgi vermiyor. Muhatap yok” dedi.

Cadde üzerinde 1000 metrelik alanda iş yapan insanların büyük bir sıkıntı yaşadığını kaydeden Sarıbal, esnafın zararının karşılanması gerektiğini vurguladı. Sarıbal şunları söyledi:

 

Esnafın kaybını karşılayın

“Bu sistem Şehir Hastanesi yapılırken inşa edilmeliydi. Planlama hatası yapanlar bunun planını yapmayanlar, bedelini esnafa ödetiyorlar. Alt ve üst geçitler kapatılmış. Vatandaş inşaat alanında alışveriş yapamıyor. Esnafın işi bitmiş durumda. Bazıları büyük paralarla işyerlerini başka yere taşımış. Bazı iş yerleri personel çıkarmış, bazıları çalıştırıyor var zarar ediyor. Personelinin maaşını bile ödeyemez hale gelmişler.

Bazı iş yerleri personel çıkarmış bazıları çalıştırıyor var zarar ediyor maaş ödeyemeyecek duruma gelmişler. Esnaf kendi Bağ-Kur ödemelerini yapamaz hale gelmiş ve her gün zarar ediyor.

Esnaf, yetkililerin acilen sorunu çözmesini talep ediyorlar. Sorun çözülene kadar da kira desteği, enerji desteği ve uğradıkları zararın en azından bir kısmının karşılanmasını istiyorlar. Gün esnafımızın yanında olma günüdür. Kış geliyor, koşullar zorlaşıyor. Mağduriyete neden olanların esnafın ekonomik zararını gidermesi gerekiyor.

Bir de tarih verilsin, ne zaman bitecek? Hastane yapılırken bu ihtiyaç gözetilmemiş. Şimdi raylı sistem yapılıyor. Yapılan hatanın bedeli esnafa ödetilmesin. Esnafa yardım edilsin.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.