CHP'li Şahin'in 10 Kasım Mesajı

Balıkesir Milletvekili Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Op.Dr. Fikret ŞAHİN 'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajı yayımladı.

CHP'li Şahin'in 10 Kasım Mesajı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yayınlayan CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, Dünya tarihinde ölümünün üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen hayatın bir dakikalığına durduğu tek kişinin Mustafa Kemal ATATÜRK olduğunun altını çizerek; ‘’ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 57 yıllık ömründe Dünya ve Türk tarihini değiştirecek gelişmelere imza attı. Hayatında umutsuzluğa yer olmayan Mustafa Kemal, bugün miras bıraktığı ilkeleriyle bizlere bu sıkıntılı günlerde halen ışık olmaktadır.’’ dedi.

Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN; ‘’ Atatürk, yaşadığı yüzyılın en seçkin siması olarak akıl ve bilimi yol gösterici olarak belirlemiş, bu yol ile memleketin tüm çehresini değiştirmiş ve çağdaş bir toplum yaratma uğruna her türlü imkânsızlığa karşı mücadele vermiştir.’’ diyerek Atatürk’ün silah arkadaşlarıyla birlikte, İstiklal Harbini kazanarak Asil Türk milletinin yeniden, daha güçlü ve saygın bir şekilde modern dünyanın seçkin bir üyesi olmasını sağladığının altını çizdi.

 Milletvekili Fikret ŞAHİN konuşmasına şöyle devam etti; ‘’ Tam bağımsızlığın formülünü; milletin egemenliği yanında ekonomik egemenlik ile birlikte ele alınması olarak ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ekonomimizin daha fazla dışa bağımlı hale geldiği ve kötüye gittiği bu günlerde çok daha iyi anlıyoruz. Bizler Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkmayı kendimize bir görev olarak biliyor, her alanda güçlü, itibarlı ve müreffeh bir ülke olma yolunda canla başla çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan eşsiz ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında sonsuz özlem, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun.’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER