CHP'li Özcan Purçu:Sokağa çıkma yasağı neden geldi ve neden iptal edildi?

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu bu hafta sonu için alınan sokağa çıkma yasağı kararına tepkisini şöyle dile getirdi.

CHP'li Özcan Purçu:Sokağa çıkma yasağı neden geldi ve neden iptal edildi?

. “Türkiye’de Corona virüs salgınıyla Mücadele edilirken 1 Haziran’da başlayan normalleşme takviminden beş gün sonra,  hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının gerekçesi nedir? Her konuda olduğu gibi, normalleşme süreci bilimden uzak deneme yanılma yoluyla mı yapılıyor? Normalleşme süreci illerde vaka sayılarının artışına mı neden oldu? Bir diğer soru ise vaka sayılarında ve ölümlerde artış var ve bu bilgiler halktan mı gizleniyor? Sorularını akla getiriyor” dedi.

Purçu; Bu kadar önemli kararlar alınırken iki Bakanlık arasında karşılıklı bilgi aktarım süreci yönetilemiyor. İki gün arayla iki Bakanlıktan farklı açıklama yapılıyor!Cumhurbaşkanı ise iki bakanlığın açıklamasını da yok sayıyor ve kendi açıklamasını yapıyor. Tamda bu noktada görülüyor ki; Kitle iletişimi ve kamuoyunu bilgilendirme yetersizliği yanlış anlaşılmalara neden oluyor ve yeni tedbirler alınmasını zorunlu kılıyor. Güç savaşınızın bu ülkeye ve insanlığa verdiği zararlar artık can yakıcı noktaya gelmiştir! Diye iktidarı eleştirdi. Purçu sözlerine şöyle devam etti;

Mesai günlerinde izinli olan yeni bir virüs mü var?

Açıkçası insan aklıyla alay ediliyor! Mesai günleri virüs içeri, hafta sonu  biz içeri virüs dışarı anlamına geliyor, bu durum insan aklıyla dalga geçmek değil midir?  Sokakta hafta için dolaşan insanların semptom göstermemesi taşıyıcı olmadığı anlamına gelmiyor. Bunu hepimiz artık öğrendik. Mesai günlerinde çalışan veya dışarı çıkan vatandaşların sosyal mesafeye ve diğer tedbirlere ne kadar uyduğunu kontrol altına alma şansımızın olmadığı da bilinen bir gerçektir. Ayrıca toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe ve diğer tedbirlerin uygulanamadığı da görülmüştür.

Tek adam Rejimi Yine Son Kararı Verdi!

Eğer her şey normalse neden sokağa çıkma yasağı getirili? Hala devam eden risk büyükse neden normalleşme sürecine geçildi? Ülke olarak biz salgının iyi yöneten ülkelerden biriyiz diyorsunuz ama Dünya Sağlık Örgütü salgından etkilenen ilk beş ülke arasında olduğumuzu söylüyor.  Artık her konuda şeffaf yönetim istiyoruz. Sağlık Bakanlığı sokağa çıkma yasağı yok dedi, İçişleri Bakanlığı var dedi! Cumhurbaşkanı sokağa çıkma yasağı uygulamasını iptal ettim dedi. Bu bir şaka değil! Tek adam rejiminin bakanlıkları ve aldığı kararları yok saymasıdır ve tek adam rejimine devam..

Şaşıran kim? biz değil!  Bu sefer kendi Bakanları...Yönetemiyorsunuz!

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER