CHP'li Müzeyyen Şevkin: “Z kuşağından bu kadar korkmayın!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda sosyal medya düzenlemesinin aciliyetini sorguladı.

CHP'li Müzeyyen Şevkin: “Z kuşağından bu kadar korkmayın!”

Türkiye’de sistemin bozulduğuna dikkat çeken ve bu sistemi ‘Z kuşağının düzenleyeceğini vurgulayan Dr. Şevkin, “Z kuşağı gençlerinden bu kadar korkmayın. Sistemini bozduğunuz ülkeyi düzenleyecek olan onlar” dedi.

 

ACİLİYETİ NEDİR?

İnternet ve sosyal medya etkinliğinin dünya çapında artarken hukuki statünün tartışıldığını kaydeden Dr. Şevkin, şöyle konuştu:

“Avrupa ve ABD örneklerine bakıldığında ülkelerin büyük bir çoğunluğunun bu konuda faaliyet gösteren şirketlere özel bir düzenleme yapmadığını, bunun yerine içeriklerin yasal denetimi açısından kendi ceza kanunları, iletişim kanunları ve ilgili iç hukuk mevzuatını baz aldıkları görülmektedir. Yalan haberle mücadele, şiddet içerikli paylaşımların engellenmesi, nefret söylemlerinin düzenlenmesine ilişkin Avrupa ve dünya örnekleri incelemeleri yapılmış mıdır? Bu sağlıksız süreçte bunun aciliyeti nedir diye sormak isterim.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER