CHP'Lİ MAHİR POLAT:“BU BİR ALGI OPERASYONUDUR”

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat,Karaburun Belediyesi’nin personel kimlik kartlarından, T.C. ibaresi ve Türk Bayrağı’nı kaldırdığı iddialarına sert tepki gösterdi. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’a destek açıklaması yapan Polat “Yapılan açıklamalar tamamen asılsız ve mesnetsizdir. Kimlik kartlarının üzerinde T.C. ibaresinin ve Türk Bayrağı’nın olduğu noter onaylı belgelerle mevcuttur.” dedi.

CHP'Lİ MAHİR POLAT:“BU BİR ALGI OPERASYONUDUR”

Polat “Başkanımız,İzmir'in Karaburun ilçesi merkezinde görev yapan ilköğretim okulu müdürünün ‘Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer, perdesiz ev de ya satılıktır ya kiralık.’ şeklindeki sosyal medya paylaşımından sonra ilgili kişi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Okul müdürününkadınlarıaşağıladığı paylaşımınakarşı gösterdiği mücadele ile müdür görevden alınmıştır.

Bu gelişmenin ardından Başkanımıza yönelik bir algı operasyonunun düğmesine basılmış, iftiralar atılmaya başlanmıştır.Görevde olduğu süre içindebelediye başkanının ismi ve imza bölümünün değiştirilmesidışında kimliklerde bir değişiklik yapılmamakla birlikte,üzerinde T.C. ibaresi ve Türk Bayrağı bulunan kartlar kullanılmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi’ni sandıkta yenemeyen karanlık zihniyetlerin iddiaları tamamen asılsız ve mesnetsizdir.T.C. ibaresi ile sorunu olanları,AKP Genel Başkanının bir ödül töreninde yaptığı konuşmada ki ‘Uzun zamandır belediye binalarının kapılarında yer almayan T.C. ibarelerinin yeniden asılması riyakarlıktır’ sözlerinde aramalıdırlar. Belediye Başkanımızİlkay Girgin Erdoğan’ın yanındayız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER