CHP'Lİ KÖKSAL:SARAY TOPLUMUN HER KESİMİNİN BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

Vekil Haberleri 02.08.2022, 17:04
CHP'Lİ KÖKSAL:SARAY TOPLUMUN HER KESİMİNİN BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, vatandaşın alım gücünün kalmadığını söyleyerek, “Sabit gelirli maaşını kredi kartına yatırıyor. Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para bulunmuyor. Alışverişlerin çoğu kartla yapılıyor. Böyle giderse nakit para ile alışveriş yapılan semt pazarlarında bile pos cihazlarının yaygınlaştığını göreceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkez, Susuz, Çıkrık Beldelerinde esnaf ve vatandaşlar ile çiftçileri ziyaret ederek istek ve talepleri dinledi.
SARAY TOPLUMUN HER KESİMİNİN BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR
Beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle birlikte ilk olarak Afyonkarahisar merkezde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Köksal, “Vatandaşlarımızı hız kesmeden ziyaret ediyor, dertlerini dinliyoruz. Susuz, Çıkrık, merkez ilçemiz ziyaretimizde de büyüyen sorunları bir kez daha gördük. İş insanlarını stokçulukla suçlayan iktidar, enflasyonu durduramadığı için yarın ne olacağını da bilemiyor. Akıldan, bilimden, izandan uzaklaşan Saray Rejimi, toplumun her kesiminin bir eli yağda bir eli balda olduğunu düşünüyor. Oysa esnaf, bir ay önce tedarik ettiği ürünü, tedarik ettiği fiyat aralığında satsa zarara düşüyor.” şeklinde konuştu.
ÜRETİCİLERİN MALİYETİ GERÇEK ENFLASYONUN YÜZDE 50 FAZLASI..!
Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Susuz ve Çıkrık Beldelerinde çiftçilerle bir araya gelerek sorunları yerinde dinleyen Köksal, “Çiftçi ürettiği salatalığı, domatesi elinden çıkarmak ve gelecek yıla hazırlık yapmak için kâr etmeyi unutmuş. Üreticilerin maliyeti gerçek enflasyonun yüzde 50 fazlası... Vatandaşın alım gücü ise yok, sabit gelirli maaşını kredi kartına yatırıyor. Vatandaşın cebinde dolmuşa verecek para bulunmuyor. Alışverişlerin çoğu kartla yapılıyor. Böyle giderse nakit para ile alışveriş yapılan semt pazarlarında bile pos cihazlarının yaygınlaştığını göreceğiz.” dedi.
TÜRKİYE, CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLE MUTLU OLACAK
“Böyle gitmez, gitmeyecek.” diyen Köksal, “Size müjdeyi vereyim: Cumhuriyet Halk Partisi, ilk seçimde iktidar olacak. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, peşkeş ve talana izin vermeyecek. Türkiye, Cumhuriyet Halk Partisi ile mutlu olacak.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?