CHP'li Karadeniz'den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

CHP'li Karadeniz'den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Mesajında; '' 3 Aralık  günü Birleşmiş Milletler tarafından engelli bireylerin sorunlarını ortadan kaldırmak ve farkındalık yaratmak için kabul edilmiş uluslararası müstesna bir gündür. 1992 tarihinden bu yana,  çeşitli organizasyonlar ve kampanyalarla engelli bireylerin sosyal hayata katılımları sağlanıyor, engelli bireyler hayata daha umutla bakıyor.  

Engelli bireylerimizin sanatla, sporla, eğitimle iç içe olmasını sağlamak, dün olduğu gibi yarın da onların göğsümüzü kabartacağı başarılara imza atmasına ortam yaratacaktır.

Her birimiz birer engelli adayıyız; bu bilinçle engelli bireylerin önüne engel olmamalı, onların daha iyi bir yaşam standardında hayatlarını idame ettirebilmeleri için çalışmalıyız.  


Bu duygu  ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum '' ifadelerine yer verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER