banner217

CHP'Lİ JALE NUR SÜLLÜ:SÜMEYYE’NİN BAŞARISINI CANLI OLARAK İZLEMEK İSTİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, engelli sporcuların uluslararası müsabakalarının TRT’de canlı olarak yayınlanmamasını, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a verdiği yazılı soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı.

CHP'Lİ JALE NUR SÜLLÜ:SÜMEYYE’NİN BAŞARISINI CANLI OLARAK İZLEMEK İSTİYORUZ

Uluslararası alanda başarılar kazanarak ay yıldızlı bayrağımızı gururla göndere çektiren engelli sporcularımızın mücadelelerinin heyecanını paylaşmak için, müsabakaların TRT’den canlı olarak yayınlamasını gerektiğini söyleyen Süllü, 14 Eylül Cumartesi Türkiye saati ile 12.00’de Londra’da Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda yarışacak Eskişehirli sporcumuz Sümeyye Boyacı’nın başarısının canlı olarak izlenme talebini dile getirdi.

 Süllü, Eskişehir’imizin ve ülkemizin gururu olan Büyükşehir Belediyemizin sporcusu Sümeyye Boyacı’nın Londra’da gerçekleşecek Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nı ve engelli kardeşlerimizin diğer spor dallarındaki başarılarını ekranlara taşımak için Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’ndan gereğini yapmasını istedi.

 Engelli milli sporcularımızın, başarılarının canlı yayınla ülkemizde izlenmesini istediklerini ve yayınların gerçekleşmemesinin moral desteği açısından sporcularımızı üzdüğünü aktaran Süllü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a verdiği soru önergesinde, sporcularımızın uluslararası alanda kazandığı başarıların yayınlanmasının ve engelli kardeşlerimize örnek olmasının önemine değinerek uluslararası engelliler spor müsabakalarının yayınlanmama nedenlerini sordu.

“Londra’da gerçekleşecek yarışlarda başarı kazanarak Cumhuriyet tarihimizin ilk kadın yüzme şampiyonu olacağına yürekten inandığım altın kızımız Sümeyye’ye başarılar diliyorum” diyen Süllü, ülkemizi başarılara taşıyan tüm engelli kardeşlerimize bizlere bu gururu yaşattığı için teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER